iPhone artık macOS için web kamera olabiliyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple’ın macOS Ventura işletim sistemi ile birlikte sunduğu fonksiyonel özelliklerden birisi de iPhone serisini web kamera olarak ...

Apple’ın macOS Ventura işletim sistemi ile birlikte sunduğu fonksiyonel özelliklerden birisi de iPhone serisini web kamera olarak kullanabilmekti. Continuity Camera özelliği kıymetli bir eksikliği gideriyor.

Continuity Camera nedir?

Akıllı telefonların web kamera olarak Windows yahut macOS bilgisayarlarda kullanılması genelde üçüncü taraf uygulamalar ile sağlanıyordu lakin bunun için makul kademelerin yerine getirilmesi gerekiyordu. Bu da zahmetli oluyordu.

iPadOS 16 tanıtıldı: İşte özellikler ve iPadOS 16 alacak aygıtlar

15 sa. evvel eklendi

Continuity Camera özelliği ile macOS otomatik olarak iPhone aygıtını tanıyor ve FaceTime, Microsoft Teams, WebEx üzere uygulamalara aktarabiliyor. Art tarafı bulanıklaştırabilen Portre Modu ve kişiyi sahne içerisinde tutan Center Stage de dayanak sağlıyor.

Diğer bir değişik özellik ise ultra geniş sensörün daha aşağı kısımda klavye alanını gösterebilmesi. Böylelikle birebir anda hem kullanıcı hem de klavye alanı yansıtılabiliyor. Bilhassa inceleme yapanların zirve kamerası muhtaçlığı ortadan kalkabilir. Continuity Camera özelliği ilerleyen aylarda iOS 16 ve macOS Ventura için kullanıma sunulacak. Belkin ise gerekli aksesuarları hazırlamaya başladı.

  • Anasayfa
  • Apple
  • macOS Haberleri
  • macOS Ventura ile gelen Continuity Camera nedir?
BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.