22 milyon aboneli Fransız operatör Bouygues Telecom, Etiya’nın Türk yazılımını kullanacak

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Türkiye’nin en büyük kurumsal yazılım şirketi Etiya, Fransa’nın 22,9 milyon abonesiyle en büyük operatörlerinden Bouygues Telecom ile iş ...

Türkiye’nin en büyük kurumsal yazılım şirketi Etiya, Fransa’nın 22,9 milyon abonesiyle en büyük operatörlerinden Bouygues Telecom ile iş birliği mutabakatı imzaladı. Bouygues Telecom, Etiya’nın bulut tabanlı, yapay zeka dayanaklı Dijital Müşteri İdare Platformu”nu kullanacak.

Bouygues Telecom’un taşınabilir operatör, internet servis sağlayıcısı ve IPTV hizmetleri veren 3 farklı markası, ortak bir dijital platformdan yönetilecek. Müşteri, satış ve satış sonrası süreçleri bu platform üzerinden denetim edilecek. Bouygues Telecom, Etiya’nın Dijital Müşteri İdare Platformu sayesinde ticari, dijital ve teknik çeviklik kazanmayı hedefliyor.

Yerli yazılım şirketi Etiya, bu sene Mart ayında Barselona’da düzenlenen Taşınabilir Dünya Kongresi’nde dijital dönüşüm yaklaşımı ve yapay zeka takviyeli tahlillerini kesime tanıtmıştı. Geliştirdiği yazılımlarla yurt dışında ilgi gören Etiya, Kanada’nın en büyük kümelerinden olan telekom, medya, spor ve cümbüş devi Quebecor’dan stratejik yatırım almıştı.

Global kriz dolar milyarderlerini vurdu

16 sa. evvel eklendi

Fransa’ya gerçekleştirilen yazılım ihracatı hakkında konuşan Etiya CEO’su Aslan Doğan, “Global bir telekomünikasyon operatörü olan Bouygues Telecom’un yeni marka stratejisiyle yapılandıracağımız bulut tabanlı, yapay zeka takviyeli dijital müşteri platformu farklı kesimlerde yer alan milyonlarca müşterisine dokunacak. Dünya çapında gerçekleştirdiğimiz büyük dijital dönüşüm projelerine bu ölçekli bir yenisini daha ekliyoruz. Yazılım ihracatında başlattığımız bu atak, yalnızca bizim için değil, Türk yazılım kesimi açısından da epey kıymetli. ” dedi.

Dünya çapında markalaşmayı hedeflediklerini söz eden Doğan, kelamlarının devamında şunları söyledi:

“Türk yazılım kesiminin küresel oyuncusu olarak Etiya’yı dünya çapında ‘markalaştırma’ gayesiyle hareket ediyoruz. Gayemiz çok net; 5 yıl içinde kendi alanında en güzel müşteri tecrübesini sunan bir SaaS şirketine dönüşmek… Kanadalı Quebecor Media’dan aldığımız yatırımın çabucak akabinde Fransız Bouygues Telecom’la yaptığımız iş birliği, küresel bir marka olma seyahatindeki kararlılığımızı gözler önüne seriyor.” 

Bouygues Telecom CEO’su Aurelie Stock-Poeuf ise şu açıklamayı yaptı:

“Etiya ile birlikte çalışmayı tercih etmemizin nedeni yalnızca kapsamlı portföyü ve teknik yetenekleri değil; tıpkı vakitte Etiya’nın küresel bölüm tecrübesinden ve referanslarından da çok etkilendik. Bu iş birliği sayesinde NRJ Mobile, Auchan Telecom ve Cdiscount Mobile markalarımızın gücünü artırıp, müşterilerimize çevik ve yeni jenerasyon dijital hizmetler sunmaya odaklanacağız.”

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Öbür Yazılım Haberleri
  • Bouygues Telecom, Etiya’nın Türk yazılımını kullanacak
BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.