AMD’den uygun fiyatlı AM4 ve Zen3D işlemciler geliyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Yakın vakitte büyük bir L3 önbellek boyutu ile gelen Ryzen 7 5800X3D modelini piyasaya süren AMD, kullanıcıların beğenisini kazanmayı ...

Yakın vakitte büyük bir L3 önbellek boyutu ile gelen Ryzen 7 5800X3D modelini piyasaya süren AMD, kullanıcıların beğenisini kazanmayı başarmıştı. Günümüzde yeni jenerasyon AM5 soketi ve Zen 4 işlemciler üzerinde çalışmalarını sürdüren şirket, yakında uygun fiyatlı yeni AM4 işlemciler ve Zen3D modelleri duyurabilir.

3D V-Cache serisi genişliyor

Twitter üzerinden yeni bir paylaşımda bulunan sağlam sızıntı kaynağı Greymon55, ”Son birkaç gün içinde ZEN3D için birkaç yeni eser mevcut olacak. Bu gerçek ve gelecek ay daha fazla bilgi olacak.’’ açıklamasında bulundu. Bununla birlikte yeni işlemcilerin Ryzen 5 5600X, Ryzen 9 5900X ve Ryzen 9 5950X’i temel alabileceği düşünülüyor.

AMD RDNA 3 mimarisi, RTX gibisi yapay zeka dayanağı sunabilir

4 gün evvel eklendi

Ayrıca açıklamalarının devamında uygun fiyatlı alt uç model yeni AM4 işlemcilerin piyasaya sürüleceğini söyleyen Greymon55, AMD’nin şu anda AM4 soketi için tasarlanan yeni Zen4 işlemcisini test ettiğini tez ediyor. Paylaşılan bilgiler şimdi doğrulanmamış olsa da, AM4 soketine beklenenden daha geç veda edileceğini söyleyebiliriz.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • İşlemci Haberleri
  • AMD’den uygun fiyatlı AM4 ve Zen3D işlemciler geliyor
BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.