Apple için iPhone 14 geri planda kaldı: Telefonun performansı için ilginç iddia!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Akıllı telefon dünyasının en büyük teknoloji şirketleri ortasında gösterilen Apple, merakla beklenen amiral gemisi İPhone 14 serisi için yoğun ...

Akıllı telefon dünyasının en büyük teknoloji şirketleri ortasında gösterilen Apple, merakla beklenen amiral gemisi İPhone 14 serisi için yoğun bir tempoda çalışmalarını sürdürüyor. Kesimin en çok beklenen eserlerinden birisi olan seri, sızıntı bilgileriyle de gündemden düşmüyor. Son gelen bilgiler, iPhone 14 bekleyenleri biraz üzebilir.

Apple’ın Mac işlemcilere ağırlaşması iPhone 14 serisini geri plana itti

Apple, daha evvel elde edilen bilgilere nazaran iPhone 14 serisinde A15 Bionic yonga setini kullanacak. Böylelikle şirket, art geriye iki seride de birebir işlemciyi kullanmış olacak. Kıymetli kaynaklar, iPhone 14’ün bir evvelki seriden çok da güçlü olmayacağını belirtiyor.

Elde ettiği yanlışsız Apple haberleriyle ün kazanmış Mark Gurman’a göre Apple, son bir yıldır Mac çiplerini geliştirmeye odaklandı. O denli ki bu derece odaklanmış olmaları, iphone 14 geri planda kalmasına neden oldu. O denli ki Gurman, iPhone 14’ün beklenen performansı vermeyeceğini düşünüyor.

Geriye dönüp bakıldığında Gurman’ın bu açıklamasında haklılık hissesi bulunuyor. O denli ki Apple, son 18 ayda beş ana Mac çipi tipi piyasaya sürdü. Ek olarak savlara nazaran 4 Mac çipi üzerinde de çalışmalarını sürdürüyor. Tüm bu durum, iPhone 14’ün performans açısından iPhone 13 ile tıpkı düzeyde kalmasına yol açıyor.

iPhone 14 serisi, daha evvelki bilgilere bakılırsa Eylül ayında piyasaya sunulacak. Apple, iPhone 8 serisiyle veda ettiği Plus ismine geri dönüş yapıyor. Münasebetiyle yeni serinin isimlendirmesi sırasıyla iPhone 14, iPhone 14 Plus, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max formunda olacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.