Apple Watch Series 8 ile sağlık konusunda yeni bir dönem başlıyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Giyilebilir teknoloji bölümünün öne çıkan isimlerinden Apple, Watch Series modelleriyle önemli bir pazar hissesini elinde bulunduruyor. Şirket ...

Giyilebilir teknoloji bölümünün öne çıkan isimlerinden Apple, Watch Series modelleriyle önemli bir pazar hissesini elinde bulunduruyor. Şirket, yakında Watch Series 8’i piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Bu doğrultuda akıllı saatle ilgili sızıntılar ve raporlar da ortaya çıkmaya başladı. Son olarak eserin yeni bir yerleşik sensör ile geleceği ve kullanıcıların ateşini ölçeceği bilgisi paylaşıldı.

Apple Watch Series 8, yüksek ateşi tespit edebilecek

Son yıllarda akıllı saat gibi giyilebilir teknolojilerin bünyesinde barındırdığı fonksiyonlarla insanların hayatlarını kurtardığına yönelik birçok haberle karşılaştık. Bu nedenle özellikle akıllı saatlerin günden güne daha da yetenekli bir hale geldiğiniz görüyoruz.

Bloomberg analisti Mark Gurman’a nazaran Apple, yaklaşan Watch Series 8 ile yeni bir devranı başlatacak. Buna nazaran akıllı saat, yeni bir yerleşik sıcaklık sensörüyle gelecek. Bu da kullanıcıları ateşleri olağandan yükseğe çıkması durumunda uyaracak.

Ancak burada değerli bir ayrıntı daha kelam konusu. Çünkü akıllı saat, standart termometrelerdeki üzere beden sıcaklığını direkt okumayacak. Bunun yerine üstte da belirttiğimiz üzere olağanın üzerine çıktığı vakit kullanıcıyı uyaracak. Bu, hem standart hem de ‘Rugged Edition‘ yahut ‘Extreme Edition‘ halinde isimlendirilmesi beklenen ekstrem sporlara uygun versiyonunda mevcut olacak.

Bunun dışında Mark Gurman, geçtiğimiz haftaki Power On haber bülteninde akıllı saatle ilgili bir nebze olsun can sıkacak yeni bir gelişme paylaştı. Buna göre Watch Series 8, selefiyle tıpkı özelliklere sahip bir yongayla gelecek. Watch Series 7‘nin de selefiyle benzeri özelliklere işlemciyle geldiğini ele aldığımızda Apple’ın iki kuşağı birebir özelliklere sahip yongalarla pas geçmesi kuvvetle beklenen.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.