Ekran kartları yıl başından bu yana yüzde 57 düştü

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Özellikle kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüş madencileri ziyana sokunca ekran kartlarına olan ağır talep ve hasebiyle fiyatlar ...

Özellikle kripto para piyasasında yaşanan büyük düşüş madencileri ziyana sokunca ekran kartlarına olan ağır talep ve hasebiyle fiyatlar tabana vurdu. Haliyle bu gelişmelerden en çok oyuncular yararlanıyor.

Ekran kartı fiyatları yarı yarıya düştü

Yapılan pazar araştırmasına nazaran Nvidia ve AMD ekran kartı fiyatları yılın başlarından bu yana yüzde 57 civarında paha kaybetti. Uzun bir müddet çıkış fiyatının çok üzerinde seyreden fiyatlar yavaş yavaş bu düzeylerin epey altına inmeye başladı.

Anakart satışları geriliyor

2 gün evvel eklendi

İkinci el pazarında ise yalnızca Haziran ayı içerisinde yüzde 14 düşüş kaydedildi. Madencilerden çıkan kartların piyasaya boca edilmesi bunda en büyük etken. Bilhassa RTX 3000 ve Radeon 6000 ekran kartlarının fiyatlarında yüzde 7 civarında bir düşüş yaşandı.

Yıl içerisinde eskisi üzere bir stok kasveti yahut fiyat artışı beklenmiyor. Zati kripto para tarafında da Ethereum ve Bitcoin kazım oranları inanılmaz yükseldi. Madencilerin kâr marjı çok azalmış durumda. Bu bakımdan yeni üretim ekran kartları oyunculara kalıyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Ekran Kartı Haberleri
  • Bitcoin fiyatındaki düşüş oyunculara yarıyor
BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.