Monster Notebook yurt dışındaki adını değiştirdi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Türkiye’de yüksek satış sayıları yakalayan ve bu başarıyı yurt dışına taşımayı hedefleyen yerli teknoloji markası Monster Notebook, 2020’nin ...

Türkiye’de yüksek satış sayıları yakalayan ve bu başarıyı yurt dışına taşımayı hedefleyen yerli teknoloji markası Monster Notebook, 2020’nin Eylül ayında Almanya’nın başşehri Berlin’de açtığı mağaza ile yurt dışı operasyonlarına başlamıştı. Küreselleşmeyi hedefleyen Monster Notebook, yurt dışındaki ismini Tulpar olarak değiştirdi.

Firmanın fiyat/performans odaklı notebook serisi Tulpar olarak isimlendiriliyordu. Tulpar artık markanın yeni ismi oldu. Bu isim değişikliği sayesinde, ‘Monster’ ismini kullanan öteki markalarla karışıklıktan kaçınılması ve Dünya genelindeki bilinirliğinin artması amaçlanıyor.

PC oyuncuları Windows 10’u tercih ediyor

2 sa. evvel eklendi

Monster Notebook’un ismi neden değişti?

İsim değişikliğinin nedeni hakkında konuşan Monster Notebook CMO’su Göktuğ Okan Oğuz şunları söyledi:

“Globalleşme stratejimiz doğrultusunda, bundan bu türlü yolumuza Tulpar markasıyla devam edeceğiz. Bu değişikliğe giderken hedefimiz, Türkiye’den çıkan ve bir dünya markası olma yolunda ilerleyen markamızı memleketler arası pazarda faaliyet gösteren ve bizimle isim benzerliği taşıyan öteki markalardan ayrıştırmak oldu. Bildiğiniz üzere ‘Monster’ üniversal bir isim, canavar manasına geliyor. Memleketler arası pazarda Monster ismini uzun yıllardır kullanan, çeşitli dallarda faaliyet gösteren onlarca şirket bulunuyor. Bu durum, yeni bir pazara adım atan ve şimdi tanınmayan bir marka açısından pazara girerken çeşitli zorluklar çıkarabiliyor. Müşteri tecrübesine büyük değer veren bir marka olarak mümkün karışıklıklardan kaçınmak ve bir Monster Notebook markası olan Tulpar ile kendi yolumuzdan yürümek istedik. Amiral gemisi eserimiz olan Tulpar, bugüne kadar on binlerce teknoloji tutkununun yanında oldu. Bu vakte kadarki küresel bağlantılarımızda de Tulpar markasının başka markalarımıza nazaran daha kolay kabul gördüğünü gözlemledik. Bu nedenle bu değişikliği evvelden yaparak küresel açılımımıza sürat vermek istedik.  Küreselleşme yolundaki stratejimiz Tulpar’ın güçlü kanatlarıyla hızlanacak” dedi.

  • Anasayfa
  • Taşınabilir Teknolojiler
  • Dizüstü Bilgisayarlar Haberleri
  • Monster Notebook yurt dışındaki ismini Tulpar olarak değiştirdi
BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.