WhatsApp, can sıkan özelliğini nihayet değiştiriyor!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Popüler iletileşme platformu WhatsApp, bildiri silme yeteneğini genişletiyor. Herkes için silinebilen ileti mühletini uzatmaya karar veren ...

Popüler iletileşme platformu WhatsApp, bildiri silme yeteneğini genişletiyor. Herkes için silinebilen ileti mühletini uzatmaya karar veren uygulama, kullanıcıların isteklerini yerine getirmeye devam ediyor. İşte WhatsApp’ta bildiri silmek için verilen yeni mühlet.

WhatsApp, bildiri silmeniz için daha fazla vakit verecek

İlk olarak 2017 yılında kullanıcılara sunulan “Herkes İçin Sil” özelliği, aslında WhatsApp’ta ihtilal yaratan bir yenilikti. Hem tekli hem de küme konuşmalarında bildiri silmeye müsaade veren bu özellik, vakitle genişlemeye başladı. Ortaya çıkan son tez ise ileti silmek için daha fazla vaktin olacağını gösteriyor.

WABetaInfo tarafından hazırlanan son raporda, WhatsApp bildiri silme süresinin uzatıldığına dikkat çekildi. Halihazırda kullanıcılar 1 saat, 8 dakika ve 16 saniye içerisinde gönderilmiş iletileri silebiliyor. Lakin son beta güncellemesi sayesinde bu süre sonu 2 gün 12 saate (toplamda 60 saat) çıkmış olacak.

WhatsApp’te ileti silme müddetinin uzamasının haricinde küme yöneticilerine de ekstra avantajlar verilecek. WABetaInfo’dan gelen bilgiye nazaran, küme yöneticileri öteki kullanıcının iletilerini silme hakkına sahip olacak. Lakin yöneticiler için mühlet hududunun olup olmadığı şimdilik belgisiz.

Android için WhatsApp Beta 2.22.15.8 sürümünde test edilmeye başlayan yeni ileti özellikleri, kullanıcıların paylaşımlarında daha özgür olmasına fırsat tanıyacak üzere duruyor. Bildiri silme güncellemesinin tüm kullanıcılara ne vakit açılacağı bilinmiyor.

WhatsApp’ın en büyük rakibi olan Telegram ise kullanıcılarına 48 saat boyunca bildiri silme hakkı tanıyor. Yani son güncellemeyle birlikte WhatsApp, Telegram’ın mühlet hududunu geçmiş olacak.

Ayrıca uzun vakittir beklenen WhatsApp çevrim içi durumu gizleme nihayet gerçek oluyor. Kullanıcılar, kapalılık ayarlarındaki ‘Son Görülme ve Çevrim içi‘ durumlarını gizleyebilecek.

Siz WhatsApp bildiri silme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.