YouTube’da büyük değişim! Netflix’e benzedi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
YouTube, görüntü oynatma arayüzü üzerinde bir geliştirme yaptığını paylaştı. Şu an için test basamağında olduğu için sırf kimi Premium ...

YouTube, görüntü oynatma arayüzü üzerinde bir geliştirme yaptığını paylaştı. Şu an için test basamağında olduğu için sırf kimi Premium abonelerinin sonlu bir mühlet ile deneyimleyebileceği belirtiliyor. Bilhassa taşınabilir tarafta tesirli olacak bu güncellemenin yakın gelecekte kullanıma sunulması bekleniyor.

YouTube, Netflix gibisi görüntü oynatma arayüzü getiriyor!

Bugün kimi YouTube Premium aboneleri platformun yeni görüntü oynatma arayüzü ile ilgili bir ileti aldı. Yapılan paylaşıma nazaran, yeni sistemi deneyimlemek isteyen bireyler, kısıtlı bir mühlet için erkenden test etme bahtı elde edebiliyor.

Şu an için uygulama, yani taşınabilir tarafı etkileyen bu değişiklik ile birlikte, görüntüde ileri yahut geri giderken kırmızı çubuk sağa yahut sola oynatmak yerine üst çektiğimiz takdirde artık Netflix’te olduğu üzere küçük fotoğraflar karşımıza çıkacak.

Bu sayede mühlet olarak değil, kareler halinde görüntüyü görüp istediğimiz ana ulaşabileceğiz. Daha sonra ise tekrar oynat butonuna tıklayarak seçim yapılan kareden itibaren izlemek mümkün olacak. Mevzuyla ilgili YouTube tarafından yapılan paylaşımda şunlar söylendi:

Test etabındaki yeni özellikleri deneyin. Premium üyeleri, hudutlu bir mühlet için üzerinde çalıştığımız yeni özellikleri deneyebilir. Sizlere daha yeterli bir YouTube tecrübesi sunabilmemiz için geri bildirimlerinizi bizimle paylaşın.

Bu yeni özelliği kullanmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

  • Video izlerken ilerleme çubuğundaki kırmızı noktayı bulun ve görüntü küçük fotoğraflarıma bakmak için üst kaydırın.
  • Bu moddayken, görüntü izlemek istediğiniz ana tam olarak gitmek için kırmızı noktayı sürükleyebilir yahut küçük fotoğraflar ortasında kaydırarak gezinebilirsiniz.
  • Videoyu izlemeye devam etmek için oynatma düğmesine dokunun.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.