Bill Gates bile olsanız özgeçmiş hazırlıyorsunuz!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Microsoft kurucu ortağı Bill Gates şu anda dünyanın sayılı zenginlerinden bir tanesi. Başarılı iş insanını tabi ki her vakit bu kadar varlıklı ...

Microsoft kurucu ortağı Bill Gates şu anda dünyanın sayılı zenginlerinden bir tanesi. Başarılı iş insanını tabi ki her vakit bu kadar varlıklı değildi. Gençliğinde çeşitli şirketlerde çalışmak için CV hazırlayan Bill Gates, yaklaşık 50 yıl öncesinden kalan özgeçmiş örneğini paylaştı.

Bill Gates’in özgeçmişi epeyce etkileyici

LinkedIn üzerinden özgeçmişini paylaşan Bill Gates’in epey başarılı olacağı daha o vakitten belirli oluyor. CV’nin daha başında yer alan Harvard Üniversitesi ismi pek çok şeyi ortaya koyarken, Gates birçok programlama lisanına hakim olmasıyla da öne çıkıyor. Microsoft’un başka kurucu ortağı olan Paul Allen ile ortak yaptığı çalışmalar ve lisede yaptığı projelerle de Bill Gates dolu dolu bir CV’ye sahip.

Bu etkileyici CV’ye karşın Bill Gates yaptığı paylaşımda ise mütevazılığını koruyarak şu sözlere yer veriyor:

İster yeni mezun olun, ister üniversiteyi terk edin, eminim özgeçmişiniz benim 48 yıl evvel yaptığımdan çok daha uygun görünüyordur.

CV’nin bir öteki dikkat çeken kısmı ise Bill Gates’in daha üniversite birinci sınıfta olmasına karşın sahip olduğu maaş. 12 bin dolarlık bir geliri olduğunu belirten Gates, CV’sinde net bir maaş isteğinden ise bahsetmiyor. Bill Gates tıpkı vakitte çalışma yeri konusunda da özgeçmiş örneğimde rastgele bir önkoşul sunmuyor.

Başarılı iş beşerinin o devirde 1.78 m uzunluğunda olduğu ve yalnızca 59 kg olduğunu da yeniden özgeçmişinden öğreniyoruz. Şimdi bilgisayarların yaygınlaşmadığı o periyotta özgeçmişin bir daktilodan çıkmış olması da bir öbür dikkat çeken detay.

Bill Gates ve Paul Allen’ın kurduğu Microsoft ile birlikte bilgisayarlar çok daha yaygın olarak kullanılmaya başladığını hepimzi biliyoruz. Kim bilirdi ki bu CV sahibinin ilerleyen yıllarda bilgisayar teknolojileri konusunda çığır açacağını. Pekala siz Bill Gates hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmıda bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.