Çin tarihindeki en büyük veri sızıntısı: 1 milyar kullanıcının verisi için 10 bitcoin!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
İnternette bir siber hata forumunda anonim olarak paylaşılan gönderiye nazaran, saldırıyı gerçekleştirdiklerini argüman eden kişi yahut ...

İnternette bir siber hata forumunda anonim olarak paylaşılan gönderiye nazaran, saldırıyı gerçekleştirdiklerini argüman eden kişi yahut küme, polis veritabanından isimler, adresler, doğum yerleri, ulusal kimlikler, telefon numaraları, ceza davaları bilgileri dahil 23 terabayttan fazla bilgiyi çalıp satışa çıkardı. Kimliği meçhul bilgisayar korsanı, çalınan datalar için yaklaşık 200.000 dolar değerinde 10 bitcoin istedi.

Google, kiralık hack kümelerini kara listeye aldı

2 gün evvel eklendi

Binance CEO’sundan süratli aksiyon

İddia edilen sızıntının büyüklüğü Çin güvenlik topluluğunda şok dalgası yaratarak savın güvenirliği ve nasıl gerçekleşmiş olabileceğine dair spekülasyonları tetikledi. Kripto para borsası Binance’ın kurucusu ve CEO’su Zhao Changpeng, dün şirket ismi vermeden “Bir Asya ülkesinden bir milyar kişinin datalarının sızdırıldığını tespit ettiklerini ve anında potansiyel olarak etkilenen kullanıcılar için doğrulama prosedürlerini arttıklarını tweetlemişti.

Açıklama gelmedi!

Şanghay yetkilileri, hack olayına ait kamuya net bir açıklama yapmadı. Kentin polis ve ülkenin internet denetçisi Çin Siber Uzay İdaresi temsilcileri, faksla gönderilen yorum taleplerine cevap vermedi.

Wall Street Journal, bilgisayar korsanının 1995 yılına kadar uzanan hata raporlarını içeren verilen bir örneğini paylaştığını söylüyor. Polis data tabanına nasıl sızıldığı muhakkak değil lakin bilgi tabanını barındırdığı söylenen Aliyun isimli Alibaba bulut bilişim şirketi aracığıyla erişim sağladıkları istikametinde yorumlar var. Alibaba, mevzuyu araştırdığını söyledi.

  • Anasayfa
  • Internet
  • Siber Güvenlik Haberleri
  • Çin’de 1 milyar kullanıcının verisi çalındı: 10 bitcoine satışta!
BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.