Google, Chrome kullanıcılarını uyardı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google Chrome, hiç kuşkusuz dünyanın en çok kullanılan tarayıcıların başında geliyor. Kullanışlı arayüzüyle tercih edilen tarayıcı, son olarak ...

Google Chrome, hiç kuşkusuz dünyanın en çok kullanılan tarayıcıların başında geliyor. Kullanışlı arayüzüyle tercih edilen tarayıcı, son olarak kıymetli bir ikaz ile gündeme geldi. Google, kullanıcılarını güncelleme konusunda uyardı.

Chrome tarayıcısı için sıfır gün yanlışını düzeltecek güncelleme yayınlandı

Google, yeni bir güncelleme yayınladı. Şirket, sıfır gün yanılgısı olarak bilinen soorunu gidermek üzere yayınladığı güvenlik güncellemesi için kullanıcıları uyardı. Google, Chrome kullanan kullanıcılarının büyük problemlerle karşılaşmaması için davette bulundu.

Sıfır gün yanlışı, öncelikle Windows, Mac ve Android sistemlerde kullanılan Chrome tarayıcılarını etkiliyor. Ek olarak kusurun rastgele kod yürütülmesine, önemli bir güvenlik açığına yol açabileceği belirtildi. Google, kusurun bilgisayar korsanları tarafından süratli bir biçimde tespit edilebildiğini söyledi.

Öte yandan Google, sıfır gün yanılgısı olarak bilinen yanılgının nasıl çalıştığı konusunda detaylı bir bilgi yayınlamadı. Yanlışın bilgisayar korsanlarına tam erişim sağlama potansiyeline sahip rastgele kod yürütülmesine müsaade verebileceği açıklandı.

Chrome için bu güncelleme yeni bir durum değil. Google, bu bahiste işini sıkı tutuyor. O denli ki sıfır gün yanılgısı için bu yıl yayınlanan dördüncü güncelleme oldu. Şirket daha evvel Şubat, Mart ve Nisan aylarında da güvenlik güncellemesi yayınlamıştı

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.