HTC yeni tablet modelini tanıttı! İşte özellikleri

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Uzun süren bekleyişin akabinde yeni akıllı telefonunu tanıtan HTC yeni modellerine devam ediyor. Metaverse temalı telefonu ile beklentileri ...

Uzun süren bekleyişin akabinde yeni akıllı telefonunu tanıtan HTC yeni modellerine devam ediyor. Metaverse temalı telefonu ile beklentileri yükselten HTC, yeni tablet modelini de piyasaya sundu. İşte yeni modelin özellikleri.

HTC A101 teknolojisiyle hayal kırıklığı yarattı

Yeni HTC A101 kalın çerçeveli tasarımı ile pek de cazibeli görünmüyor. 10.1 inçlik Full-HD bir ekrana sahip olan tablet, alüminyum bir çerçeve ve art panele sahip. Yeni tablet, art kısımda ise siyah bir kamera kısmına konut sahipliği yapıyor.

Tabletin art yüzeyinde çıkıntı oluşturan bu kamera kısmı 16 MP’lik ana kameraya konut sahipliği yapıyor. Bunun yanı sıra 2 MP’lik ultra geniş açılı kamera ise portre modları için tabletteki yerini alıyor. Karanlık çekimler için bir de flasha yer veren HTC bu hususta birtakım yazılım takviyesine de başvuruyor.

HTC’nin kalın çerçeveleri ile günümüze pek uygun olmayan yapısı tabletin sunduğu teknik özelliklerde de karşımıza çıkıyor. HTC A101, Unisoc T618 işlemci ile birlikte geliyor. 12 nm’lik bir üretim teknolojisine sahip olan işlemci günümüzdeki 5 nm’lik süreçten epey uzak kalıyor.

8 GB RAM ve 128 GB dahili depolama sunan tablet, 7 bin mAh’lık bataryaya sahip. 10 W’lık şarj dayanağı ile sunulan tablet, Android 11 ile birlikte geliyor. Yakın vakitte Android 13’ün tanıtılacağını düşündüğümüzde, HTC’nin yeni tabletinin güncelleme açısından büyük dezavantaja sahip olduğunu söyleyebiliriz.

HTC’nin yeni tablet modeli birinci olarak Güney Afrika’da satışa sunulacak. Yeni modelin piyasaya çıkış tarihi ve fiyat siyaseti hakkında ise net bir bilgi paylaşılmadı. HTC A101’in ilerleyen devirde öteki pazarlarda sunulup sunulmayacağı da şimdi açıklanmış değil.

Peki siz HTC ve yeni tablet modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.