Windows 11’i kıskandıran Windows 7 2022 Edition ile tanışın

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Yaklaşık dokuz ay evvel kullanıcılara açılan Windows 11, Microsoft’un beklediği pazar hissesine ulaşmış değil. Son aylarda kullanıcı sayısını ...

Yaklaşık dokuz ay evvel kullanıcılara açılan Windows 11, Microsoft’un beklediği pazar hissesine ulaşmış değil. Son aylarda kullanıcı sayısını artırmış olsa da, açık orta farkla Windows 10’un gerisinde. Popülerlik konusunda üçüncü sırada Windows 7’nin olduğunu göz önünde bulundurarak, Windows 7 2022 Edition’ın ne kadar çok istendiğini varsayım edebiliyoruz.

‘Keşke gerçek olsa’ dedirten Windows 7 2022 Edition konsepti

Windows 7, 12 yıl evvel çıkış yapmış olmasına karşın, binlerce kullanıcı tarafından en âlâ işletim sistemi olarak kabul ediliyor. Bu hususta Microsoft sessiz kalsa da, grafik dizayncılar konsept yapmaktan geri durmuyor.

Daha evvel Windows XP 2022 Edition’ı da tasarlayan konsept sahibi Addy Visuals, artık de Windows 7’yi elden geçirdi. 12 yaşındaki işletim sisteminin günümüzde nasıl görüneceğini varsayım eden dizayncı, “Sizin Bilgisayarınız, Basitleştirilmiş” sloganından yola çıktı.

“Basitleştirilmiş” bir dizayna sahip olan Windows 7 2022 Edition; birden fazla masaüstü, sekmeli Belge Gezgini ve dinamik duvar kağıtları üzere yenilikçi özelliklere sahip. Ayrıyeten Windows 7’nin Başlat menüsü de döşemelerin ortadan kaldırılmasıyla daha şık görünüyor.

Bu Windows 7’nin yalnızca bir konsept çalışması olduğunu ve resmi bir tasarım olmadığını belirtmek gerekiyor. Ayrıyeten Microsoft’un 2020’den bu yana Windows 7’den desteğini çektiğini hatırlatalım.

Nisan ayının bilgileri Windows 11’in yüzde 19,4’lük bir pazar hissesine sahip olduğunu göstermişti. Yani Mayıs ayı prestijiyle yüzde 23,1’e genişleyen Windows 11 kullanım oranı, bir evvelki aya kıyasla kabaca 4 puan artmış üzere duruyor.

Araştırma firması StatCounter tarafından yapılan Windows kullanım raporu ise Windows 11’in tüm Windows sürümleri ortasında üçüncü sırada olduğunu ortaya koydu. Mayıs ayı prestijiyle yüzde 10 hisseye sahip olan Windows 11’in çabucak önünde ise sırasıyla Windows 7 (yüzde 13) ve Windows 10 (yüzde 71) yer aldı.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.