NVIDIA’dan metaverse için yeni araç! Dijital insan oluşturun

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
NVIDIA, şirketlerin metaverse dünyasına girmesini sağlamak için yeni bulut tabanlı hizmet ve araçlarını duyurdu. Dijital avatar ve içerik ...

NVIDIA, şirketlerin metaverse dünyasına girmesini sağlamak için yeni bulut tabanlı hizmet ve araçlarını duyurdu. Dijital avatar ve içerik oluşturmayı kolaylaştırmayı hedefleyen NVIDIA Omniverse Avatar Cloud Engine, şirketin metaverse’e yönelik amaçlarını yansıtıyor.

Omniverse Avatar Cloud Engine ile gerçekçi avatar yaratmak

NVIDIA, SIGGRAPH 2022 aktifliği kapsamında Omniverse Avatar Cloud Engine’i (ACE) duyurdu. Epeyce gerçekçi sanal asistanlar ve dijital insanlar oluşturmayı mümkün kılan Avatar Cloud Engine; oyun, cümbüş, bankacılık ve ulaşım üzere birden çok kesimde kullanılacak.

NVIDIA, ACE kapsamında “son derece gerçekçi, büsbütün etkileşimli avatarlar” oluşturmanın artık mümkün olduğunu söyledi. Ayrıyeten dijital asistanların birden fazla lisanı anladığını, konuşmalara karşılık verdiğini ve ortamla etkileşim kurduğunun altını çizdi.

Şirketin halihazırda ACE hizmetine dayanan Maxine ve Tokkio isimli iki projesi bulunuyor. Maxine, çevrim içi iş birliği ve içerik üretim uygulamalarını son teknoloji görüntü ve ses fonksiyonlarıyla birleştiriyor. Tokkio ise restoranlar üzere hizmet dalındaki ortamlar için bağlantı kuran ve teklifler sunan avatarlara odaklanıyor.

NVIDIA Omniverse ve Simülasyon Teknolojisi Lider Yardımcısı Rev Lebaredian, “NVIDIA ACE, birçok sofistike yapay zeka teknolojisini bir ortaya getirerek geliştiricilerin Turing testini geçme yolunda olan dijital asistanlar oluşturmalarına imkan tanıyor” dedi.

Daha evvel Epic Games emsal bir projeyi Unreal Engine takviyesiyle geliştiren MetaHuman’da ortaya koymuştu. NVIDIA ise dijital asistanlar ve gerçekçi avatarlar oluşturarak Epic Games’e meydan okuyor. Bu avatarların metaverse’e geçişi kolaylaştırması hedefleniyor.

Peki siz NVIDIA Omniverse Avatar Cloud Engine hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.