Apple Watch serisinde sürpriz model!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Geçtiğimiz günlerde tanıtım tarihini internet sitesi üzerinden teknoloji severlerle paylaşan Apple, yeni Watch ailesine daha evvel olmayan ...

Geçtiğimiz günlerde tanıtım tarihini internet sitesi üzerinden teknoloji severlerle paylaşan Apple, yeni Watch ailesine daha evvel olmayan bir isim daha ekleyecek. Bu sene çıkması beklenen Watch 8 ve Watch SE modellerine Apple Watch Pro modeli de eklenecek.

Apple’ın yeni saati %7 daha büyük olacak!

Geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan yeni model hakkındaki tezler lansman tarihi yaklaştıkça netlik kazanmaya başladı. iPhone 13 modelinde olduğu üzere köşeli bir dizaynla karşımıza çıkacak olan modelin boyutunun eski serilerin en büyük versiyonlarına nazaran %7 daha büyük olacağı netleşti.

Bunlarla bir arada Apple Watch Pro, üç farklı versiyonla karşımıza çıkacak. Bu modellerin büyüklükleri 41mm, 45mm ve 47mm olarak tanıtılacak. Birebir vakitte yeni çıkacak olan model günlük etkin saat kullanıcılarına hitap edecek ve batarya konusunda evvelki modellere nazaran daha gelişmiş olacak.

Teknik özellikler olarak ortaya çıkan sızıntılara nazaran yeni gelecek watchOS 9 ile düşük güç modu kullanıcılara sunulacak. Bunlarla birlikte kullanıcı sıhhatini takip etme konusunda yeni gelişmeler kaydeden Apple Watch Pro modelinde kan basıncı ve nabızla birlikte ateş ölçme özelliği de mevcut olacak.

Fakat patenti alınan glikoz ölçümü ve kan basıncı izleme özelliklerine bu modelde maalesef yer verilemeyecek. Bu iki özellik önümüzdeki yıl çıkacak olan ikinci modelinde karşımıza çıkacak.

Apple Watch Pro Türkiye fiyatı ne kadar olacak?

Yeni saat ülkemizde iki farklı model olarak piyasaya sunulacak. Şimdi fiyat alanında net sayılar olmasa da yalnızca GPS içeren modelinin fiyatı 25000 TL’den, GPS+Cellular yani e-SIM destekleyen modelin ise 35000 TL’den satışa sunulacağı kestirim ediliyor.

Peki siz Apple’ın yeni saatleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.