Philips’in harika görünen yeni Lightguide akıllı ampulleri ortaya çıktı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Philips akıllı LED tabanlı aydınlatma eserlerini yenilemeye ve yenileştirmeye devam ediyor. Son olarak Philips Hue markası altında piyasaya ...

Philips akıllı LED tabanlı aydınlatma eserlerini yenilemeye ve yenileştirmeye devam ediyor. Son olarak Philips Hue markası altında piyasaya çıkacak olan yeni ampul serisi ise tasarım açısından son derece hoş görünüyor.

Philips’in yeni Lightguide serisi üç farklı hale sahip ampullerden oluşuyor. Ortam aydınlatması için kullanılması planlanan eserler daha tanıtılmadan Amazon.de’de ortaya çıkan eserler tam renk seçeneği ve beyaz aydınlatma sunuyor. Öte yandan ampullerin tanesi için ise 75 Euro fiyat biçileceği söylenmekte. Şayet fiyat bilgisi doğruysa Hue standartlarına nazaran bile eserlerin “uygun fiyatlı” olmadığını belirtmek gerekiyor.

Philips Hue Lightguide üç farklı ampulle geliyor

Küre, üçgen ve elips hallerinde sunulacak olan yeni Lightguide serisi, siyah taban ve şeffaf cama sahip. Tam renkli ayarlanabilir ışığın yanı sıra tekrar ayarlanabilir beyaz ışık ve karartma üzere özelliklerle gelen ampuller boyutsal olarak da oldukça büyük. Yaklaşık 8 inç yüksekliğinde ve 5 inç genişliğinde olan ampuller bir abajurda konumlandırılmak yerine açıkta, dekoratif ortam aydınlatması halinde kullanılması için tasarlanmış durumda.

Microsoft açıkladı: Xbox Series X ve S fiyatlarına artırım gelecek mi

1 gün evvel eklendi

Tüm Hue ampul ve aydınlatmalarda olduğu üzere hem Bluetooth ve Zigbee desteği bu eserlerde de mevcut. Dolayısıyla Hue Bridge ile direkt telefon, tablet veya Amazon Echo akıllı hoparlörlerle eşleştirilerek denetim edilebiliyorlar. Birebir formda Hue uygulaması aracılığıyla yahut Amazon Alexa, Google Home, Apple HomeKit ve Samsung SmartThings yardımıyla ampulleri denetim etmek mümkün.

Kesin fiyatlandırma ve başka ayrıntılar da dahil olmak üzere Philips’in yeni tahlillerini önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek olan IFA 2022’de göreceğiz. Çünkü Philips Hue markasının sahibi olan Signify, ekseriyetle bu teknoloji fuarında yeni eserlerini tanıtmasıyla meşhur.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.