Apple Watch pazar payı düşüyor: Yeni modellere ilgi azalıyor mu?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Counterpoint’ten gelen yeni bilgilere nazaran, Apple Watch, dünyanın bir numaralı akıllı saati olmaya devam ediyor. Apple, 2021’in ikinci ...

Counterpoint’ten gelen yeni bilgilere nazaran, Apple Watch, dünyanın bir numaralı akıllı saati olmaya devam ediyor. Apple, 2021’in ikinci çeyreğinde akıllı saat dünyasının %30.6’sını elinde tutuyordu. Şirketin pazar hissesi, 2022’nin ikinci çeyreğinde %29.3’e düştü. Apple’ı %9.2 pazar hissesiyle Samsung takip ediyor. Üçüncü isim iddia edeceğiniz üzere Huawei. Huawei, %6.8 pazar hissesine sahip.

Global akıllı telefon satışlarında gerileme sürüyor

1 ay evvel eklendi

Apple Watch halâ en çok ilgi gören akıllı saat

Apple’ın sevkiyatları yıllık bazda %8 arttı. Cupertinolu teknoloji devi, bu çeyrekte de en üst sırada yer aldı. Counterpoint’in açıklamasına nazaran, yeni model tanıtımının etkisinin giderek azalmasıyla, Apple Watch Series 7 sevkiyatlarındaki düşüş bir evvelki çeyreğe kıyasla daha fazla oldu. Samsung, bir evvelki yıla nazaran %40 büyüme kaydederek ikinci sıradaki yerini korudu. Bilhassa Kuzey Amerika ve Hindistan’da Galaxy Watch 4 serisi çok beğenildi. Huawei, Çin pazarındaki liderliğini koruyor. Xiaomi’nin sevkiyatları yıllık bazda %13 arttı.

Dünya genelinde akıllı saat satışları arttı

Yeni araştırma, global akıllı saat satışlarının 2022’nin ikinci çeyreğinde geçen yılın birebir periyoduna kıyasla %13 arttığını gösteriyor. 2022’nin birinci çeyreğinde de satışların yıllık bazda %13 arttığı kaydedildi.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.