Apple’dan M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro sürprizi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Geçtiğimiz hafta Apple, Far Out isimli yeni aktifliği hakkında birinci resmi bilgileri paylaştı. iPhone 14 ve Watch Series 8’in ...

Geçtiğimiz hafta Apple, Far Out isimli yeni aktifliği hakkında birinci resmi bilgileri paylaştı. iPhone 14 ve Watch Series 8’in tanıtılmasını bekliyor olsak da, M2 Pro ve M2 Max sürprizi gelebilir. Mark Gurman, M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro’ların geliştirilmeye başlandığını söyledi.

M2 Pro ve M2 Max MacBook Pro üretimi başladı

Haziran ayında düzenlenen WWDC 2022 etkinliğinde M1 Pro ve M1 Max yongalarını gördük. Fakat Apple’ın M2 ailesini bu yıl içerisinde genişletebileceği düşünülüyor. Bloomberg editörü Mark Gurman’a nazaran Apple, 14 inç ve 16 inçlik yeni MacBook Pro’larını yıl sonuna kadar piyasaya sürmek istiyor.

Mark Gurman, 14 inç ve 16 inç MacBook Pro modellerinin tedarik zinciri kesintileri üzere çeşitli faktörlerden etkilenebileceğini göz arkası etmedi. Tekrar de, Apple’ın bu sonbahara kadar yeni MacBook Pro’ları sunmak istediğini düşünüyor.

Daha evvel Apple analisti Ming-Chi Kuo, M2 Pro ve M2 Max çipli MacBook’ların yılın son çeyreğinde üretime gireceğini söylemişti. Mark Gurman son argümanı da bu bilgiyi takviyeler nitelikte.

Apple, M2 Pro ve M2 Max yongaları için TSMC ile çalışıyor. Bir müddet evvel 3nm mimarisi üzerine inşa edileceği belirtilmiş olsa da, 5nm’nin daha çok ön plana çıktığını söyleyelim. 14 inç ve 16 inç MacBook Pro’ların serinin en güçlü modelleri olması bekleniyor.

Geçtiğimiz yıl duyurulan MacBook’ların dizaynında değişiklik yapıldığını göz önünde bulundurursak, yeni kuşak dizüstü bilgisayarlarda değişiklik beklenmiyor. 2021 yılındaki MacBook Pro’ya MagSafe ve HDMI irtibat noktası eklendi, 1080p kamera kullanıldı ve daha ince çerçevelere geçiş yapıldı.

Peki siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.