En iyi ücretsiz VPN programları – 2022

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sanal Özel Ağ (VPN), şifreli bir irtibat aracılığıyla internette anonim olarak gezinmenizi mümkün kılar. Fakat birden fazla VPN uygulaması ...

Sanal Özel Ağ (VPN), şifreli bir irtibat aracılığıyla internette anonim olarak gezinmenizi mümkün kılar. Fakat birden fazla VPN uygulaması, ağlarını kullanmak için kullanıcılarından aylık fiyat ister. Pekala 2022 yılı için en uygun fiyatsız VPN programları nelerdir?

Ücretsiz VPN uygulamaları (Android, iOS, Windows ve Mac)

VPN’ler, kullanıcıların özel ağlara bağlanmasına müsaade veren bir teknolojidir. Engellenen yahut sansürlenen web sitelerine ve hizmetlere erişmek için tercih edilir. Ayrıyeten internette anonim olarak gezinmeye müsaade verir. Ama en tanınan VPN uygulamaları makul bir fiyat karşılığında sunulur.

Ücretsiz VPN seçerken dikkat etmeniz gereken birinci kriter, direkt yahut dolaylı yoldan abonelik maliyetlerinin olmamasıdır. Ayrıyeten VPN’lerin müşteri bilgilerini üçüncü taraflara satmaması da değerlidir. Listemizde en uygun fiyatsız VPN uygulamaları şu halde sıralandı:

  • Proton VPN
  • PrivadoVPN
  • Windscribe
  • TunnelBear
  • Atlas VPN

Proton VPN

Proton VPN’in fiyatsız sürümünde bilgi yahut sürat sonu yok. Öbür fiyatsız VPN hizmetleriyle karşılaştırıldığında bu değerli bir özellik olarak karşımıza çıkıyor. Proton VPN’in bir öteki artısı ise tüm platformlarda bulunması oldu. Uygulamayı Mac, Windows, Android, iOS ve Linux’ta kullanabilirsiniz.

Proton VPN ağlarında sürat sonu olmamasına karşın, temas suratı vakit zaman epey yavaşlayabilir. Yalnızca üç adet sunucu pozisyonu olduğu için kullanıcı sayısına bağlı olarak temas suratında düşüşler yaşanabilir.

PrivadoVPN

Gizliliğinizi muhafazayı vaat eden PrivadoVPN; Windows, Mac, iOS ve Android’de bulunuyor. Hizmet, aylık 10 GB data limiti dahilinde kaldığınız sürece sınırsız sürat sunar. Aylık data hakkınızı kullandıktan sonra da uygulamayı kullanabilirsiniz, fakat tek bir sunucu ilişki noktası ve 1 Mbit süratle hudutlu olduğunuzu hatırlatalım.

Dokuz farklı ülkede 13 sunucuya sahip olan PrivadoVPN; Netflix, Disney+ üzere yayın hizmetlerinde meselesiz bir tecrübe yaşatıyor. Süratli ve kullanımı kolay olan bu uygulamayı anonim olarak gezinmek için tercih edebilirsiniz.

Windscribe

Üst seviye güvenlik tedbirlerine sahip olan Windscribe, son yılların dikkat çeken VPN uygulamalarından biri olmayı başardı. Windscribe, fiyatsız paketi için dünya çapında farklı ülkelere yayılmış 11 sunucuya yer veriyor.

Windscribe’ın aylık 2 GB bilgi limiti bulunuyor. Fakat e-posta adresi ile giriş yapar ve doğrularsanız ayda 10 GB’a kadar kullanabilirsiniz. Aylık fazladan 5 GB data almak için Windsribe hakkında Twitter’dan paylaşım yapabilirsiniz.

TunnelBear

Ücretsiz VPN arayan kullanıcıların yıllardır kullandığı tanınan seçeneklerden biri de TunnelBear’dir. Kolay bir arayüze sahip olan hizmet, hem tarayıcı eklentisi olarak hem de uygulama üzerinden kullanılabilir.

TunnelBear’ın fiyatsız sürümü sürat hududuna sahip değildir ve fiyatsız seçeneğinde 20’den fazla sunucuya yer verir. Lakin ayda sadece 500 MB üzere epey düşük bir bilgi kısıtlaması sahip ve bu, birçok kullanıcının günlük internet tüketimi için kâfi değil.

Atlas VPN

Windows, Android, MacOS ve iOS için kullanılabilir olan Atlas VPN, fiyatsız seçeneğinde avantajlı özelliklere sahip. 3 farklı ülkede sunucu ağına sahip olan hizmet, aylık 10 GB data kullanmanıza müsaade verir. Atlas VPN’nin fiyatsız sunucuları P2P etkinliğini takviyeler. Hizmetin güvenlik ve günlük kaydı uygulamaları, belge paylaşırken anonim kalmanızı sağlar.

Peki, siz fiyatsız VPN programları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.