Nvidia düşüşe geçti, oyuncu bölümü çakıldı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Global ekonomik krizinin güzelden güzele tesirini hissettirdiği bugünlerde Nvidia’nın mali tabloları da merakla bekleniyordu. Firmanın iddia ...

Global ekonomik krizinin güzelden güzele tesirini hissettirdiği bugünlerde Nvidia’nın mali tabloları da merakla bekleniyordu. Firmanın iddia ettiği üzere aşağı yanlışsız bir seyir başlarken oyuncu kısmı yokları oynadı.

Nvidia tehlikeli sularda

Yılın ikinci çeyrek raporlarına nazaran Nvidia’nın elde ettiği toplam gelir 6.7 milyar dolar oldu ve yıl bazında yüzde 3 artış görüldü. Evvelki çeyrek ise 8.28 milyar dolar ile elde edilen gelirin çok çok gerisinde kalındı.

Biren BR100 grafik ünitesi gösteri yapıyor!

2 hf. evvel eklendi

Faaliyet kârı 1.74 milyar dolar olurken yüzde 38 yükseliş yaşandı. Çeyrek bazda ise yüzde 60 düştü. Net gelir 1.29 milyar dolar ile yıllık bazda yüzde 50, çeyrek bazda yüzde 62 düştü. Oyun kısmı yüzde 33 kayıpla 2 milyar dolar gelir elde ederken bilgi merkezi yüzde 60 yükselişle daha büyük kayıpların önüne geçmiş.

Yılın üçüncü çeyreği 5.9 milyar dolarlık bir gelir bekleniyor ve düşüş daha da derinleşecek. Şimdi RTX 4000 serisi piyasaya çıkmadı ve RTX 3000 stokları da ağzına kadar dolu olduğu için oyuncu kısmının düşüşünü sürdürmesi bekleniyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.