Sony, Discord’u yıl sonuna kadar PlayStation’a entegre edecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sızıntı kaynaklarından Tom Henderson, Sony'nin Discord'u "önümüzdeki aylarda" PlayStation konsoluna entegre edeceğini bildirdi. Ayrıyeten ...

Sızıntı kaynaklarından Tom Henderson, Sony‘nin Discord‘u “önümüzdeki aylarda” PlayStation konsoluna entegre edeceğini bildirdi. Ayrıyeten Sony DualSense Edge’in detaylarını ilk bildiren de Henderson olmuştu.

Tim Cook: Steve Jobs, Apple’ın şu anki durumundan tatmin olmazdı

1 gün evvel eklendi

Oyun oynarken bağlantısı kolay hale getirecek

Sony, Discord’u bu yaz konsollarında test etmeye başladı bile. Gelen bilgilere bakılırsa geliştirme kademesi “çok uygun ilerleyen” tam teşekküllü bir uygulama olacak. Discord’un PlayStation’da firmware 7.00 ile piyasaya sürüleceği belirtiliyor. Bu ortada 6.00 güncellemesinin Eylül ortasında yayınlanacağı bildirildi.

Discord’un PlayStation 5‘e entegrasyonu, 350 milyondan fazla kayıtlı kullanıcının uygulamayı PC ve mobil cihazlarda kullanmayı tercih etmesiyle birlikte, elbet ki konsolda iletişimi çok daha kolay hale getirecek. Çünkü Discord, VoIP ve anlık mesajlaşma özellikleri sayesinde dünya çapındaki oyun toplulukları ve bireyler için temel bir uygulama haline gelmiş durumda.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.