Unreal Engine 5’li GTA 4 Remake harika görünüyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Grand Theft Auto serisinin en düzgün oyunlarından biri olarak kabul edilen GTA 4, Rockstar Games’ten remaster yahut remake almaktan çok ...

Grand Theft Auto serisinin en düzgün oyunlarından biri olarak kabul edilen GTA 4, Rockstar Games’ten remaster yahut remake almaktan çok uzakta. Bugüne kadar birçok söylenti yayıldı, lakin doğrulanmadı. Rockstar’ın halihazırda GTA 6’ya yöneldiğini de biliyoruz. Bir GTA 4 hayranı ise oyunun Unreal Engine 5’te nasıl görüneceğini ortaya koydu.

GTA 4 ve Niko Bellic’e Unreal Engine 5 makyajı

Max Payne, GTA San Andreas ve GTA 3 üzere eski oyunları Unreal Engine 5’te yine tasarlayan TeaserPlay isimli YouTube kanalı, artık de GTA 4’ü ele aldı. Hem oyunun haritası hem de ana karakter Niko Bellic yine tasarlandı.

Video, GTA 4’ün baş kahramanı Niko Bellic’in Liberty City’deki çeşitli bölgelerde dolaşmasını ele alıyor. Ayrıyeten Unreal Engine 5 ile tasarlanmış konsept çalışması, orta sahnelerin ve oynanışın nasıl olacağını da ortaya koydu.

2008 yılında çıkış yapan GTA 4, PS3 ve Xbox 360 konsollarında başyapıtı haline gelmişti. Ayrıyeten oyun için The Lost and Damned ve The Ballad of Gay Tony isimli iki genişleme paketi yayınlanmıştı.

Günümüzde birçok oyuncu hala GTA 4’ün remaster yahut remake sürümünü görmek istiyor. Aslında Rockstar, bir mühlet önceye kadar GTA 4 ve Red Dead Redemption remake’i üzerinde çalışıyordu. Lakin GTA Trilogy’nin başarısızlığı ve GTA 6’dan sonra iptal etmeye karar verdi.

Yine de, Unreal Engine 5 ile tasarlanan GTA 4 konsepti epey başarılı duruyor. Yepyeni oyunun soğuk renklerinden uzak olsa da, Liberty City’nin yenilenmiş hali dikkat çekiyor. Rockstar’ın ilerleyen yıllarda GTA 4 Remake geliştirip geliştirmeyeceği ise meçhul.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.