Xbox Game Pass’in “aile planı” arkadaşları da kapsayabilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Game Pass sistemi ile oyun dalını şekillendiren Microsoft, kullanıcı dostu atılımları ile dikkat çekiyor. Yüzlerce oyuna uygun fiyat erişim ...

Game Pass sistemi ile oyun dalını şekillendiren Microsoft, kullanıcı dostu atılımları ile dikkat çekiyor. Yüzlerce oyuna uygun fiyat erişim sunan sistem, Playstation Plus’ın da şekillenmesine sebep olmuştu. Genel manada epey sevilen platform, yakında kullanıcıları daha da memnun edeceğe benziyor.

RTX 3000 ekran kartı fiyatlarında indirim bekleniyor

18 sa. evvel eklendi

Game Pass hesabını dört kişi kullanabilecek

Microsoft, geçtiğimiz aylarda Xbox Game Pass için aile planını duyurmuştu. Tek hesap üzerinden dört farklı bireye erişim sağlayacak sistem,  Netflix ve Spotify platformlarındaki aile planına benziyor, fakat öğünüşe nazaran Microsoft, aile planında da biraz daha kullanıcı dostu olacak. Microsoft Mağazası hakkında sızıntıları ile bilinen Aggiornamenti Lumia, Game Pass Family hakkında yeni bir görsel paylaştı. Sızdırılan görsel, Game Pass Friends & Family etiketini barındırıyor. Görselin yayınlanmasının akabinde beşerler, Game Pass aile planının arkadaşları da kapsayabileceğini düşünmeye başladı. Microsoft ise şimdi mevzu ile ilgili bir açıklama yapmadı.

Kullanıcı aykırısı hareketleri ile bilinen Netflix hesabınızın şifresini diğerleri ile paylaşmanıza mani olmaya çalışırken Xbox’ın platform planına arkadaşlarınızı dahil edecek olması, firmanın ne kadar kullanıcı dostu olabileceğini gösteriyor. Umarız savlar doğrudur ve Game Pass Family, sistemin arkadaşlarla paylaşılmasına da müsaade verir.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.