AnTuTu’da rekor kıran telefon için çıkış tarihi verildi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Asus, ROG Phone 6 serisini genişletmeye devam ediyor. MediaTek Dimensity 9000+ yonga setinden gücünü alacak Asus ROG Phone 6D Ultimate için ...

Asus, ROG Phone 6 serisini genişletmeye devam ediyor. MediaTek Dimensity 9000+ yonga setinden gücünü alacak Asus ROG Phone 6D Ultimate için tanıtım tarihi paylaşıldı. Şirketin açıklamasına nazaran yeni akıllı telefon 19 Eylül Pazartesi günü görücüye çıkacak.

Asus ROG Phone 6D Ultimate özellikleri ve fiyatı

Tayvan merkezli teknoloji üreticisi Asus, geçtiğimiz ay ROG Phone 6 serisini (ROG Phone 6 ve 6 Pro) duyurdu. Şirketten gelen yeni açıklama ise ROG Phone 6 ailesinin en yeni üyesini ortaya koydu. ROG Phone 6D Ultimate olarak isimlendirilen aygıt, Dimensity 9000 Plus’tan gücünü alacak.

ROG Phone 6D Ultimate’in de standart ve Pro sürümlerine yer vermesi bekleniyor. Daha evvelki gelen bilgiler ve AnTuTu’ya nazaran ROG Phone 6D, Dimensity 9000+ yonga seti tarafından desteklenecek. Aygıt, performans arenasında ASUS_AI2203_D model numarası ile görüntülendi.

Yeni model 1.146.594 puan alarak ROG Phone 6’ya nazaran yüzde 3’lük daha düzgün bir performansa sahip oldu. Dimensity 9000 Plus haricinde başka özelliklerin ROG Phone 6 ile birebir olması bekleniyor. İki modelin ekranı da 6.78 inç büyüklüğünde ve 1080 x 2448 piksel çözünürlüğünde.

ROG Phone 6 serisinde Snapdragon 8 Plus Gen 1 yonga seti olduğunu hatıralatalım. Asus, yeni modelinde Dimensity 9000+’a geçiş yapmayı tercih ediyor. Hatta akıllı telefonun “D” sözünün buna vurgu yaptığı söyleniyor.

Asus ROG Phone 6D Ultimate modeli 19 Eylül tarihinde duyurulacak, lakin fiyatı ve çıkış tarihi şimdilik meçhul. Asus ROG Phone 6 999 euro’dan başlayan etiketle sunuluyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.