Apple’dan iPhone 14 için hızlı şarj sürprizi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Yılın son Apple aktifliği Far Out’ta başta iPhone 14 serisi olmak üzere yeni aygıtlar ortaya çıkacak. Şu ana kadar iPhone 14 modelleriyle ...

Yılın son Apple aktifliği Far Out’ta başta iPhone 14 serisi olmak üzere yeni aygıtlar ortaya çıkacak. Şu ana kadar iPhone 14 modelleriyle ilgili birçok bilgi sızdırılmış olsa da, yenilenmiş süratli şarj takviyesini birinci sefer duyuyoruz. iPhone 14 modellerinin 30W süratli şarj destekleyeceği söylendi.

iPhone 14 30W süratli şarj dayanağıyla geliyor iddiası

Apple, akıllı telefonlarına süratli şarjı birinci sefer iPhone 8 ile sundu. iPhone 8 serisinde 18W kapasitesinde süratli şarj dayanağı bulunuyor. iPhone 12 ve iPhone 13 ailesi 20W süratli şarj dayanağına sahip. Lakin son teze nazaran Apple, şarj dayanağını nihayet geliştirmeye karar verdi.

Twitter’da paylaşılan bilgiler, iPhone 14 ailesinin 30W süratli şarj sunacağını gösteriyor. Kestirim edeceğiniz üzere daha yüksek watt kıymeti, daha kısa bir şarj mühleti manasına geliyor. Lakin tıpkı vakitte bataryanın daha fazla ısınması, daha az verimli olması ve süratle bozulmasına da sebep olabiliyor.

Bir mühlet evvel iPhone 13 Pro Max‘in kısa müddetliğine de olsa 27W şarjı desteklediği ortaya çıktı. Bundan ötürü yeni iPhone modellerinde 30W kapasiteli olması şaşırtan durmuyor. Ancak 30W takviyesinin tüm modellerde olup olmayacağı belgisiz. Şimdilik yalnızca iPhone 14 Pro’ya verileceği söyleniyor.

Apple ayrıyeten kısa müddet evvel MacBook Air ve iPhone’u tıpkı anda şarj eden 35W’lık USB-C şarj adaptörünü satışa çıkardı. Şirketin bu atılımı da iPhone 14 ailesindeki süratli şarj ihtimalini artırıyor.

iPhone 14 Pro’nun beş farklı seçenekle geleceğini görüyoruz. Daha evvel görmüş olduğumuz altın, grafit ve gümüş seçeneklerinin yanı sıra mavi ve mor renk seçenekleri kullanıcılara sunulacak. Ortaya çıkan sızıntılarda da mor rengin iPhone 14 ile birlikte sunulacağı sav ediliyordu, lakin bu Pro modeller ile hudutlu olacak.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.