Apple’dan yeni AR/VR adımı! VR başlık yakında gelebilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Birçok kullanıcı Apple tarafından piyasaya sürülecek AR/VR aksesuarları merakla bekliyor. Bloomberg’in haberine nazaran Apple, üç farklı ...

Birçok kullanıcı Apple tarafından piyasaya sürülecek AR/VR aksesuarları merakla bekliyor. Bloomberg’in haberine nazaran Apple, üç farklı isim için ticari marka başvurusu yaptı.

Haitong Intl Tech Research analisti Jeff Pu, Apple AR/VR aksesuarı ile ilgili açıklama yaptı. Pu, Luxshare isimli firmanın 2022 ve 2024 yılları ortasında gelecek aygıtlar için Apple’ın ana tedarikçileri ortasında yer alacağını belirtti.

Apple, AR/VR aksesuar için ticari marka başvurusu yaptı

Apple, Google ve Amazon üzere şirketler, geliştirdikleri eserlerin açığa çıkmaması için kimi marka müracaatlarını paravan şirket üzerinden gerçekleştiriyor. Analistler, Apple’ın Reality Pro, Reality Processor ve Reailty One için yaptığı marka müracaatlarının da paravan şirket üzerinden gerçekleştirdiğini varsayım ediyor.

Immersive Health Solutions LLC tarafından yapılan marka müracaatları, ABD başta olmak üzere Avrupa ülkeleri, Kanada, Avustralya, Yeni Zellanda, Uruguay ve Sudi Arabistan üzere birçok ülkede de gerçekleştirildi. Apple, tıpkı Reality Pro, Reality Processor ve Reality One müracaatlarında olduğu üzere realityOS için de paravan şirket üzerinden marka başvurusu yapmıştı.

Reality One için yapılan ticari marka müracaatında sanal ve artırılmış gerçeklik başlıkları, gözlükler ve akıllı gözlükler tabirleri yer alıyor. Reality Pro’da ise birebir eserlerin daha gelişmiş özelliklere sahip olacağı belirtiyor. Reality Processor, şirketin geliştireceği AR/VR aygıtlarda kullanılacak işlemciyi temsil ediyor.

Yaklaşık 20 yıldır sanal gerçeklik teknolojileri üzerine çalışma yürüten Apple, AR/VR teknolojilerini sır üzere saklıyor. Birinci artırılmış gerçeklik eserini 2023 yılında çıkaracağı kestirim edilen Apple, şimdiden 2. jenerasyon AR/VR başlık için çalışmalara başladı.

Analist Ming-Chi Kuo, Apple Glasses ismiyle geleceği argüman edilen aygıtın birinci kuşak Apple Watch’a emsal halde iPhone için ekran vazifesi göreceğini söyledi.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.