Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünün ismi belli oluyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünü 2023’ün başlarında tanıtmasını bekleniyor. Diğer bir deyişle 7 Eylül’de düzenlenecek iPhone 14 ...

Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünü 2023’ün başlarında tanıtmasını bekleniyor. Diğer bir deyişle 7 Eylül’de düzenlenecek iPhone 14 etkinliğinde şirketin uzun müddettir konuşulan ve merakla beklenen AR/VR gözlüğünü görmeyeceğiz. Şirket, sanal ve artırılmış gerçekliği birleştiren gözlüğü için ticari marka başvuru sürecini başlattı.

Tim Cook: Steve Jobs, Apple’ın şu anki durumundan tatmin olmazdı

1 gün evvel eklendi

Reality One ve Reality Pro

Apple’a yakın şirketler, Cupertinolu teknoloji devinin Reality One, Reality Pro ve Reality Processor üzere isimler için müracaatta bulunduğunu bildirdi.

Elbette, Apple’ın AR/VR gözlük için Reality One yahut Reality Pro isimlerini kullanacağının bir garantisi yok. Apple’ın bu alandaki birinci eseri olacağından Reality One ismi mantıklı. 2000 dolarlık fiyat etiketiyle çıkması beklendiğinden üst seviye bir başlıkla karşılaşabiliriz; bu bağlamda Reality Pro ismi de kullanılabilir. Başlığın iki üstün yüksek çözünürlüklü ekran ve çok sayıda kamera ve sensöre sahip olması bekleniyor.

Reality Processor

Reality Processor ise gözlük için özel tasarlanmış Apple silicon işlemci olabilir. İşlemcinin 2022 MacBook Air modelindeki M2 çipe benzeri olması bekleniyor. Ayrıyeten birinci kuşak gözlüğün görüntüleme bağlantı sınırını yöneten özel bir yardımcı işlemciye sahip olacağı söyleniyor.

2023 baharında tanıtılması bekleniyor

Apple’ın sonbahardaki birinci aktifliği 7 Eylül’de gerçekleşecek. Şirketin bu aktiflikte AR/VR başlığı tanıtması beklenmiyor fakat kısaca bahsedebilir, tahminen kısa bir tanıtım görüntüsü paylaşılabilir. 7 Eylül’de iPhone 14 serisi ile birlikte Apple Watch 8’i göreceğiz. Gözlük, büyük olasılıkla 2023 baharında tanıtılacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.