Dünyanın en sağlam telefonlarını üreten Ulefone, testlerini nasıl gerçekleştiriyor?

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Dünyanın en sağlam telefonlarını üreten birkaç üreticiden biri olan Ulefone, son çıkan modeli Armor 15 için dayanıklılık testi görüntüsü ...

Dünyanın en sağlam telefonlarını üreten birkaç üreticiden biri olan Ulefone, son çıkan modeli Armor 15 için dayanıklılık testi görüntüsü paylaştı. Kısa vadeli görüntüde telefona uygulanan tüm testler gösterildi. Kalite testine sokulan model, kulaklıkları gövdesinde taşıyan dünyanın birinci sağlam telefonu Ulefone Armor 15 idi.

Ulefone Armor 15 dayanıklılık testinde

İlk olarak dokunmatik ekranın çizilmelere karşı ne kadar dayanabildiği test ediliyor. Makine, telefona seri formda çizgiler çiziyor ve 100.000 dokunuştan sonra bile ekran hala olağan halde çalışmasını sürdürüyor. Sonrasında fizikî tuşlar test ediliyor. Yeniden 100.000 defa fizikî tuşlara basılarak test gerçekleştiriliyor. Tuş testini USB dayanıklılık, 1.5 metreden düşme, ezilme, aşırı yüksek/düşük sıcaklık testi, su geçirmezlik testi (1.5 metrede 30 dakika), eskitme testi izliyor. Ulefone Armor 15, tüm bu testlerden geçtikten sonra halâ meselesiz halde çalışıyor. Çok sıcak, tekraren düşme, devrilme, ezilme, fark etmeksizin Armor 15, rastgele bir hasar görmüyor, çalışmasını sürdürüyor.

Ulefone Armor 15, gövdesinde TWS kulaklıkları taşıyan dünyanın birinci sağlam telefonu olarak öne çıkıyor. Eylül 2022’de satışa sunulacak telefonun özelliklerine şu haberimizden ulaşabilirsiniz:

Ulefone Armor 15 tanıtıldı: İşte özellikleri

2 hf. evvel eklendi

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.