Ekran kartı fiyatları Eylül ayında da düşecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Ekran kartı piyasası devlerinin yeni kuşak grafik teknolojileri için pek bir vakit kalmamasına karşın stoklar temizlenmiş değil. Nvidia’nın ...

Ekran kartı piyasası devlerinin yeni kuşak grafik teknolojileri için pek bir vakit kalmamasına karşın stoklar temizlenmiş değil. Nvidia’nın yaşadığı stok badiresi AMD için de geçerli. Bu yüzden fiyatlar düşmeye devam ediyor.

Ekran kartı fiyatlarında sevindirici haber

Global enflasyon nedeniyle tüketicilerin harcama limitlerini kısması ekran kartı pazarını da olumsuz etkiliyor. Öteki taraftan kripto para madenciliğinin de düşüşte olması satışları bir epey azalttı.

Nvidia mali tablolar iç açıcı değil

1 gün evvel eklendi

Kaynaklar AMD ve Nvidia’nın üretici ortakları ile perakende kanallarına notlar göndererek bir an önce stok fazlasını eritmelerini istediğini lisana getiriyor. Bilhassa üretici ortaklar tarafında Eylül ayında da ekran kartı fiyatlarında düşüşler yaşanacak.

Bununla birlikte stok fazlalığının 2023 ortalarına kadar erimesinin pek mümkün olmadığı da gelen bilgiler ortasında. Yeni jenerasyon öncesi yaşanan bu düzensizlik ortamı bakalım lansman tarihlerinde nasıl bir tesir yapacak?

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.