Google Meet yeni bir özelliğini daha kullanıcılara duyurdu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Geçtiğimiz haftalarda I/O konferansıyla çok konuşulan Google, pek çok ofis çalışanının ve kullanıcılarının tercih ettiği Google Meet’e yeni ...

Geçtiğimiz haftalarda I/O konferansıyla çok konuşulan Google, pek çok ofis çalışanının ve kullanıcılarının tercih ettiği Google Meet’e yeni bir özellik getiriyor. Tanınan imajlı görüşme uygulaması olan Zoom’da bulunan özellik Meet kullanıcıları tarafında sabırsızlıkla bekleniyordu.

Google Meet bas-konuş özelliği ile artık daha sakin!

Özellikle global salgından sonra popülerliği günden güne artan imajlı görüşme uygulamalarında kızışan rekabette Google, kullanıcılarını şad etmek ve görüşmeleri daha sakin hale getirmek için bas-konuş özelliğini kullanıcılarına sunmaya başladı.

Google Meet kullanan kullanıcılar bas-konuş özelliği ile birlikte birebir bir telsizde olduğu üzere kullanıcılar konuşmak istedikleri vakit ekranlarında bulunan butona tıklayarak konuşabilecekler. Bu sayede kullanıcılar her seferinde mikrofonlarının sesini kapatıp açmak zorunda kalmadan tek dokunuşla işi çözebilecekler.

Zoom tarafından 2020 yılında kullanıcılara sunulan ve Google’ın yeni duyurduğu özelliğin asıl maksadı, görüşmeler sırasında yaşanan karmaşıklığı azaltmak ve kullanıcıların daha verimli bir görüşmeler sağlayabilmesi olarak belirtildi.

Bas-konuş özelliğini kullanıcılar vakit kullanılabilecek?

Google’ın blog üzerinden yaptığı bir paylaşıma nazaran birinci olarak Workspace kullanıcıları 9 Eylül tarihinde bu özelliğe erişebilecek. Bunun haricinde tüm Google Meet kullanıcılarının bu özelliği kullanabilmesi için firma 15 güne muhtaçlığı olduğunu belirtti.

Aynı vakitte Google Meet ile Duo uygulamalarının birleşme süreci devam ederken yeni paylaşılan özelliğin hangi Meet uygulamasına geleceği de merak konusu oldu. Ama birçok varsayım gösteriyor ki yeni özellik pek çoğumuzun kullandığı olağan Meet uygulamasına gelecek.

Peki siz Google Meet’e yeni gelen bas-konuş özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi ve niyetlerinizi yorum kısmında belirtmeyi unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.