iPhone 14 nasıl olacak? Muhtemel iPhone 14 Pro Max özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple, her sonbaharda yeni iPhone modellerini tanıtıyor, 2022’de de bu değişmeyecek. 6.1 inç ve 6.7 inç boyutlarında dört yeni iPhone ...

Apple, her sonbaharda yeni iPhone modellerini tanıtıyor, 2022’de de bu değişmeyecek. 6.1 inç ve 6.7 inç boyutlarında dört yeni iPhone bekliyoruz.

2022 iPhone’lardan iPhone 14 ve iPhone 14 Max daha uygun fiyatlı modeller olurken, iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max üst seviye pro modeller olacak. İşte merakla beklenen iPhone 14 serisinin özellikleri, fiyatı ve çıkış tarihi:

iPhone 14 özellikleri

2022 iPhone 14 modellerinde ekran boyutları değişti; 5.4 inç ekranlı iPhone Küçük modeli de iPhone 14 serisinde olmayacak. Başka bir deyişle 5.4 inç iPhone 14 Küçük olmayacak. Anlaşılan o ki Apple reklamlarla öne çıkarmaya çalışsa da iPhone Küçük modeli son kullanıcının fazla ilgisini çekmemiş. 6.1 inç iPhone 14, 6.7 inç iPhone Max, 6.1 inç iPhone 14 Pro ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max modellerinin tanıtılmasını bekliyoruz.

2017’den beri Face ID’li iPhone’ların ön tarafında yüz tarama için gerekli tüm donanımları barındıran bir çentik bulunuyor; bu, iPhone 14 ile değişecek. iPhone 13 serisinde çentikte küçülme görmüştük, iPhone 14 serisinde Apple, çentiği kaldırıyor ve yeni bir dizayna geçiyor. Hole-punch olarak geçen, Android telefonlarda görmeye alışkın olduğumuz tek noktayla birlikte hap halinde çentik, iPhone 14’ün ekranında karşımıza çıkacak. Lakin bu özellik ne yazık ki iPhone 14 Pro ve Pro Max ile hudutlu kalacak; iPhone 14 ve iPhone 14 Max ekranında standart çentik yer almaya devam edecek.

Bu yıl değerli tasarım değişikliği olmayacak üzere. Kamera çıkıntısı daha besbelli olabilir, bu daha kalın iPhone’la karşılaşacağımız manasına geliyor. Yeni iPhone’lar her vakit kamera geliştirmeleri sunuyor, iPhone 14’te de bu değişmeyecek. Ultra geniş kamerada iyileştirmeler olacak, Apple’ın çok daha fazla optik yakınlaştırmaya müsaade veren periskop lens, muhtemelen iPhone 14 serisinde bulunmayacak, iPhone 15’in dikkat çeken kamera özellikleri ortasında göreceğiz üzere. iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max’in 48MP kamera ve 8K görüntü kayıt özelliğine sahip olması bekleniyor. Üzücü bir ayrıntı olarak bu özellikler düz iPhone 14 modellerinde olmayacak. iPhone 14 Pro modellerinde paslanmaz çelik çerçeve yerine titanyum çerçeve bulunabilir.

Bu yıl birinci defa tüm iPhone modelleri birebir işlemciyi paylaşmayacak. iPhone 14 ve 14 Max, iPhone 13 serisinde kullanılan A15 Bionic çipi kullanmaya devam edecek, iPhone 14 Pro ve 14 Pro Max, Apple’ın en yeni işlemcisi A16 Bionic çipten güç alacak. Apple’ın maliyetleri azaltmak hedefiyle mı yoksa tedarik problemleri nedeniyle mi bu yola girdiği bilinmeyen.

Apple’ın daha süratli ilişki suratları, ilişki güzelleştirmesi yanında uydu bağlantısı sağlayacak dünyanın birinci 10 gigabit 5G modemi Qualcomm Snapdragon X65 işlemciyi kullanacağı iddia ediliyor. X65 ile birlikte Apple, acil durumlarda kullanıcıların bildiri göndermelerini ve internet olmadan kazaları bildirmelerini sağlayacak uydu tabanlı acil durum özelliklerini de tanıtması bekleniyor.

Apple, 2022 iPhone ve Apple Watch modelleri için araba kazalarını algılama özelliği üzerinde çalışıyor. Otomobil kazasını tespit etmek için ivmeölçer üzere sensörleri kullanacak. Otomobil kazası durumunda iPhone yahut Apple Watch, otomatik olarak acil servisi arayacak. Bu, 2022 yılı için planlanan bir özellik; iPhone 14 serisi ve Apple Watch Series 8 için tasarlanmış bir özellik olabilir.

iPhone 14

iPhone 14 ekran özellikleri nasıl olacak? Pro serisine kıyasla daha uygun fiyatlı olacağı aşikar olan düz iPhone 14, 6.1 inç ekrana sahip olacak. Diğer bir deyişle önden bakıldığında iPhone 13 ile ayırt edilmesi güç olacak. iPhone 13 ile tıpkı boyutta, tıpkı çentiğe, muhtemelen birebir çözünürlüğe sahip ekran. Farkı kullanışta hissedeceğiz üzere zira 6.1 inç iPhone 14’ün Apple’ın ProMotion 120Hz yenileme suratını destekleyeceği varsayım ediliyor. Fakat 120Hz’a kadar yenileme suratı Pro modellere özel olabilir. iPhone 14 ve 14 Max, 60Hz’a kadar ekran yenileme suratını destekleyebilir.

iPhone 14 işlemci özelliklerine geçecek olursak; iPhone 14, yeni işlemciyle gelmeyecek. iPhone 13’e güç veren Apple A15 Bionic çip kullanılacak. Pekala, iPhone 14 kaç GB RAM’e sahip olacak? iPhone’ların RAM ölçüsü Apple tarafından açıklanmıyor olsa da iPhone 14’ün 6GB RAM’e sahip olması bekleniyor. Bellek tarafında da Pro’larla ayrım olacak; düz iPhone 14’teki 6GB RAM LPDDR4X olacak.

Depolama açısından, standart iPhone 13 modelleri 128GB, 256GB ve 512GB seçenekleriyle geliyor. iPhone 14 modelleri de birebir depolama alanı seçenekleriyle gelecek lakin Apple’ın 64GB depolamayı iPhone 14 ile birlikte geri getirebileceği söylentileri var. Umarız, 2022 iPhone 14 modelinde 64GB üzere çağ dışı bir depolama alanı seçeneğiyle karşılaşmayız.

iPhone 14 batarya kaç mAh olacak? Batarya tarafında iddia edeceğiniz üzere bir güzelleştirme beklenmiyor. iPhone 14 serisi içinde en az pil ömrü sunacak 6.1 inç iPhone 14’ün batarya kapasitesinin 3279 mAh olması bekleniyor. iPhone 14 batarya özelliklerini aktiflik sonrasında ayrıntılı olarak öğreneceğiz.

iPhone 14 kamera özelliklerine geçelim. iPhone 14 kamerasına ait çok fazla söylenti yok fakat evvelki modellerde olduğu üzere çift art kamera kurulumu ile gelmesi kuvvetle beklenen. iPhone 13 Küçük ve iPhone 13’te ana kamera ve ultra geniş kamera bulunuyor fakat Pro modellerindeki telefoto lens özelliklerinin yanı sıra birkaç özellikten mahrumlar. iPhone 14’te de yüksek ihtimali ana ve ultra geniş sensör olacak, telefoto sensöre yer verilmeyecek. iPhone 14 kamerasının hiç geliştirilmeyeceğini söyleyemeyiz. iPhone 14 ön kamerasının otomatik odaklama ve f/1.7 diyafram aralığı ile güzelleştirildiği argüman ediliyor.

iPhone 14 Max

iPhone 14 Max ekran özellikleri nasıl olacak? iPhone Mini’nin yerini alacak model, iPhone 14 Pro Max ile tıpkı ekran boyutuna; 6.7 inç ekrana sahip olacak ve Face ID bileşenlerini taşıyan çentikle karşılaşacağız. iPhone 14 Max işlemci özellikleri iPhone 14 ile tıpkı olacak. 2021 iPhone’lara güç veren Apple A15 Bionic chip, iPhone 14 Max modeline de güç verecek. Şu anda piyasada olan iPhone 13 modeli en süratli telefonlar ortasında; iPhone 14 ve 14 Max da sürat tarafında sorun yaşatmayacak fakat en yeni işlemcinin Pro’ya özel olması üzücü.

iPhone 14 Max kaç GB RAM’e sahip olacak? iPhone Max RAM ölçüsü 6 GB ve daha yavaş LPDDR4X bellek kullanılacağı kestirim ediliyor. Pekala, bataryada bir düzgünleştirme kelam konusu mu, iPhone 14 Max kaç mAh batarya ile gelecek? iPhone 14 Max’in pil kapasitesinin 4325 mAh olacağı söylentisi var.

iPhone 14 Max kamera özelliklerinden bahsedelim. Dört iPhone modelinin de ön kamerasının geliştirildiği söylentileri umarız gerçek çıkar. Analist Ming-Chio Kuo’ya nazaran, iPhone 14 Max ve başka yeni iPhone’lardaki selfie kamera otomatik odaklama sunacak; bu daha keskin fotoğraflar manasına geliyor. Ayrıyeten fotoğraflardaki bozulmaları ve yapaylığı en aza indirmek için ön kamerada 5 kesimli lens yerine 6 kesimli lensin kullanılması bekleniyor. iPhone 14 Max de yeni 48 megapiksel ana kameraya sahip olacak; geniş ve ultra geniş lens 12 megapikselde kalacak.

iPhone 14 Pro

iPhone 14 Pro ekran özelliklerinden başlamamız gerekirse; 14 Pro modeli, 6.1 inç büyüklüğünde ekrana sahip olacak ve 10Hz – 120Hz ortasında değişen ekran yenileme suratını destekleyecek. Evet, iPhone 13 Pro ve 13 Pro Max modellerinde kullanılan ProMotion teknolojisinden bahsediyoruz. Ayrıyeten her vakit açık ekran (always-on display) özelliğini Pro modellerinde görebiliriz. iOS 16’da kilit ekranı widget özelliğiyle çalışacak always-on display, iPhone’un ekranını uyandırmak zorunda kalmadan hava durumu, fitness, anımsatıcı, takvim, etkinlikler ve fazlasını görmemizi sağlayacak.

iPhone 14 Pro, ekran dizaynlarıyla da farkını muhakkak edecek. Artık Android telefonlarda bir standart olan hole-punch (delik çentik) dizaynını göreceğiz fakat yanında ön kamera, Face ID kızılötesi kamera ve başka bileşenleri barındıran hap halinde bir çentikle birlikte. Apple, Face ID donanımından birkaçını ekran altına koymayı planlıyor.

iPhone 14 Pro kamera özelliklerine geçelim. 14 Pro’lar geniş açılı kamerada kıymetli iyileştirmeler, telefoto lenste güncellemeler alacak. Apple, 2022 iPhone 14 Pro modellerinde 12 megapiksel kamerayı bırakıp 48 megapiksel geniş açılı kameraya geçiş yapıyor ve 8K görüntü kayıt özelliği ekliyor. Bu çözünürlük, iPhone’un Apple’ın şu anda geliştirme kademesinde olan AR/VR gözlüğü üzere artırılmış gerçeklik ve karma gerçeklik için daha uygun görüntüler ve imgeler oluşturmasına imkan sağlayacak. Ön kamera teknolojisine gelince, bu yıl tüm iPhone 14 modelleri daha geniş f/1.9 diyafram ve otomatik odaklama özelliğine sahip geliştirilmiş FaceTime kamerayla gelecek. Daha geniş diyafram açıklığı sensöre daha fazla ışığın girmesi demek; bu da iPhone 14 Pro’nun ön kamerasının daha keskin, daha net fotoğraflar çekeceği manasına geliyor.

iPhone 14 Pro işlemci özellikleri çok konuşulacak zira Apple’ın muhtemelen şimdiye kadar bir telefondaki en süratli işlemci olarak tanıtacağı A16 Bionic çip, 14 Pro modellerine özel olacak. A16 çip, A15 yongası üzere N5P üretim sürecinden geçen bir işlemci; hasebiyle işlemci tarafında ufak bir uygunlaştırma kelam konusu olacak. Yeni kuşak N3 ve N4P üretim sürecinden geçen Apple işlemcilerin 2023 yılına kadar seri üretime geçmeyeceği varsayım ediliyor.

Peki, iPhone 14 Pro kaç GB RAM’e sahip olacak? iPhone 14 Pro, 6GB RAM ile gelecek lakin düz iPhone 14 modellerinin tersine daha süratli bellekten (LPDDR5X) güç alacak. Akıllı telefonlar için dünyanın birinci 10 gigabit 5G modemi ve anten sistemi olan Qualcomm Snapdragon X65 modem sayesinde iPhone 14 Pro’nun uydu bağlantı özelliklerine sahip olacağı, kullanıcıların doğal afetler üzere telefon çekmediği durumlarda uydu üzerinden acil durum daveti yapabileceği söylentiler ortasında. 2.4GHz, 5GHz badına ek olarak 6GHz bandının avantajlarını kullanan WiFi 6E temasına sahip olacak modelde fizikî SIM yuvası bulunmayacak. SIM kart girişi olmayan birinci iPhone modeli olacak. eSIM, Apple Watch Series 7 Cellular modelleriyle Türkiye’ye de geldi lakin saat için şu anda yalnızca Turkcell aboneleri faydalanabiliyor.

eSIM dayanaklı Apple Watch modelleri ön satışta! İşte fiyatlar

2 ay evvel eklendi

iPhone 14 Pro kaç mAh bataryadan güç alacak? iPhone 14 Pro batarya kapasitesinin de 3200 mAh olması bekleniyor. Alışılmış ki, iPhone 14 Pro’nun gerçek pil kapasitesini iPhone 14 etkinliğinden sonraki birkaç gün içerisinde öğreneceğiz.

Unutmadan, 14 Pro’nun titanyum gövdeye sahip olması bekleniyor. Apple Watch’larda titanyum kasa görmüştük; iPhone 14 Pro serisi titanyum kasaya sahip birinci iPhone olabilir. Titanyum çizilmeye karşı daha güçlü ve hem çelik hem de alüminyumdan daha güçlü, ayrıyeten korozyona karşı daha güçlü fakat titanyum sürüm hakkında çok fazla bir şey duymadık; hiç gelmeme ihtimali de var.

iPhone 14 Pro Max

Serinin en üst münasebetiyle da en kıymetli modeli olacak iPhone 14 Pro Max ekran özellikleri ile başlayalım. Zirve model, giriş modelle birebir boyutta ekrana (6.7 inç) sahip olacak. 14 Pro üzere iOS 16’da gördüğümüz kilit ekranı widget özelliği ile çalışan always on display (her vakit açık ekran) ile gelecek. Sonunda iPhone’lara da gelen özellik, ekran kilidini açmadan hava durumu bilgisi alma, takvim aktifliklerine bakma, idman takibi ve fazlasını yapmanıza imkan tanıyacak. Always on display özelliği Apple Watch’daki sürekli açık ekran özelliğiyle emsal çalışacak; saat, tarih, okunmamış bildirimleri de gösterecek.

Üst düzey, dayanıklılığı kadar aygıtı ne kadar ağırlaştıracağını da merak ettiğimiz titanyum kasayla geleceği söylenen iPhone 14 Pro Max, 14 Pro ile tıpkı ön ve art kamerayı paylaşacak, tıpkı RAM ölçüsüne (6GB LPDDR5), tıpkı işlemciyi (A6 Bionic chip) kullanacak, birebir dikkat cazibeli özelliklere (uydu bağlantısı, WiFi 6E, 2TB depolama, eSIM) sahip olacak.

Apple’ın bu yılın başlarından beri test ettiği söylenen buhar odalı termal sistemi iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinde kullanması bekleniyor. VC termal sistem, daha güçlü bilgi süreç gücü ve daha süratli 5G temas suratları nedeniyle üst seviye iPhone’lar için gerekli olacak. Halihazırda birçok Android telefon üreticisi, aygıtlarında bu soğutma teknolojisini kullanıyor.

Peki, iPhone 14 Pro Max kaç mAh bataryadan güç alacak? iPhone 14 Pro Max bataryasının 4323 mAh kapasitede olması bekleniyor. Apple, her vakit olduğu üzere yeni iPhone’ların ne kadar uzun mühlet dayanacağını açıklayacak, başka modellerle karşılaştırmasını yapacak lakin pil kapasitelerini söylemeyecek. Gerçek pil kıymetini yüksek ihtimal iPhone 14 lansmanından sonra birkaç gün sonrasında öğreneceğiz.

iPhone 14 vs iPhone 14 Max vs iPhone 14 Pro vs iPhone 14 Pro Max: Teknik Özellikler

iPhone 14 iPhone 14 Max iPhone 14 Pro iPhone 14 Pro Max
Ekran

6.1 inç, OLED,60Hz

6.7 inç, OLED, 60Hz

6.1 inç, OLED, 120Hz

6.7 inç, OLED, 120Hz

İşlemci Apple A15 Bionic Apple A15 Bionic Apple A16 Bionic Apple A16 Bionic
RAM 6GB (DDR4X) 6GB(DDR4X) 6GB (DDR5X) 6GB (DDR5X)
Depolama 128GB, 256GB, 512GB 128GB, 256GB, 512GB 128GB, 256GB, 512GB, 1TB, 2TB 128GB, 256GB, 512GB, 1TB, 2TB
Kamera Çift Çift Üçlü Üçlü
Batarya 3279 mAh 4325 mAh 3200 mAh 4323 mAh

iPhone 14 mini

5.4 inç iPhone küçük modeli 2022 iPhone’ları ortasında olmayacak. Apple’ın küçük, ergonomik, tek elle rahatça kullanılabilen iPhone 13 küçük modelinin  beklenen ağır ilgiyi görmemesi sebebiyle, iPhone 14 küçük modelini çıkarmayacağı kestirim ediliyor. iPhone küçük modelinin yerini bu sene daha büyük 6.7 inç ekranlı iPhone Max alacak.

  • iPhone 13 küçük (5.4 inç) – iPhone 14 (6.1 inç)
  • iPhone 13 (6.1 inç) – iPhone 14 Max (6.7 inç)
  • iPhone 13 Pro (6.1 inç) – iPhone 14 Pro (6.1 inç)
  • iPhone 13 Pro Max (6.7 inç) – iPhone 14 Pro Max (6.7 inç)

iPhone 14 tasarımı

iPhone 14 tasarımı nasıl olacak? iPhone 14 modellerinin birebir düz kenarlı dizayna sahip iPhone 13 modellerine benzemesi bekleniyor. iPhone 14 modellerini gösterdiği argüman edilen görseller Mart ayında ortaya çıktı, standart iPhone 14 modellerinde tasarım değişikliği olmayacağını, iPhone 13 modelleriyle birebir görünüme sahip olacağını bizlere gösterdi. Geride çapraz kamera tertibi ile kamera çıkıntısı ve standart çentik vardı.

Nisan ayında iPhone 14 modellerinin kalıplarını gösterdiği sav edilen bir fotoğraf, ortaya çıktı ve gelecek iPhone’ların boyutlarına dair merakımızı giderdi. Kalıplar muhtemelen kılıf üretiminde kullanılmak üzere tasarlandı lakin şu ana kadar iPhone hakkında duyduğumuz söylentilerle uyuşuyor.

Apple, iki adet 6.1 inç iPhone, iki adet 6.7 inç iPhone tanıtacak, iPhone küçük modeli görmeyeceğiz. Söylendiği üzere, kamera çıkıntısı yaklaşık yüzde beş daha fazla olacak; bu da iPhone 13 kılıfınızı iPhone 14’te kullanamayacağınız manasına geliyor. iPhone 14 modelleri için bir dizi kılıf, modeller ortasındaki boyut farklılıklarına ve kamera bölümlerine daha yakından bakmamızı sağlıyor. Pro modeller, 6.1 inç ve 6.7 inç boyutlarında ve üç lensli kamera heyetimi ile gelecek.

2022 iPhone’ları ortasında 5.4 inç iPhone görmeyeceğiz. Bunun nedeni kestirim edeceğiniz üzere satış sayılarının beklentinin altında kalması. iPhone 13 küçük, küçük serisinin sonuncusu olacak ve bundan sonra Apple’ın daha büyük boyutlu iPhone’lara odaklanması bekleniyor. 6.1 inç iPhone 14, 6.1 inç iPhone 14 Pro, 6.7 inç iPhone 14 Max ve 6.7 inç iPhone 14 Pro Max sahne alacak.

Pro modelleri için çentik, kamera ve Face ID donanımı için delik ve hap şekliyle değiştirilecek. Delik (hole) ve hap (pill) tasarımı çentikten çok farklı değil lakin biraz daha fazla görüş alanı sunacak. Standart iPhone 14 modellerinde çentik bulunmaya devam edecek. Aygıtların boyutlarında birtakım küçük değişiklikler olacağını biliyoruz.

Apple’ın eklediği 48MP kamerayı barındıran Pro modellerinde kamera çıkıntısı biraz daha fazla olacak ve kameranın kapladığı alan da genişleyecek. Düz iPhone 14 modellerinde çok fazla tasarım değişikliği görmeyeceğiz üzere.

iPhone 14 renkleri

Sızdırılan iPhone 14 Pro dummy görsellerine bakılırsa, Pro modeli beş renk seçeneğiyle gelecek. iPhone 14 Pro serisinin gümüş, grafit ve altın renklerine ek olarak mavi ve mor renkte gelmesi bekleniyor. Geçtiğimiz yılın sevilen rengi, iPhone 13 Pro serisinde gördüğümüzde sierra mavisi idi. Bu sene de mor olacak üzere görünüyor. Muhtemelen sızdırılan görsellerdeki üzere çok koyu tonda bir mor yerine göze daha beğenilen gelecek bir mor göreceğiz.

Peki, pro modelleri tercih etmeyen içinler renk seçenekleri ne olacak? iPhone 14 ve iPhone 14 Max renk seçenekleri; siyah, beyaz, mavi, kırmızı ve mor.

iPhone 14 fiyatı

iPhone 14 özellikleri ve tasarımı kadar fiyatı da merak konusu. iPhone 14 fiyatı ne kadar olacak? sorusunun karşılığını Apple Amerika için vermek çok daha kolay. iPhone 13 serisi fiyatlarına bakarak az çok kestirimde bulunabiliriz. iPhone 14 fiyatı 799 dolardanbaşlayabilir, iPhone 14 Pro modelinde 1000 dolar düzeyini çok az aşabilir.

Şu anda iPhone 13 küçük fiyatı 699 dolar iPhone 13 fiyatı 799 dolar, iPhone 13 Pro fiyatı 999 dolar, iPhone 13 Pro Max fiyatı 1099 dolar. Lakin iPhone 14 modellerinin fiyatlandırması 5.4 inç küçük model yerine 6.7 inçlik max modeli geleceğinden biraz farklı olacak. LeaksApple Pro, Apple’ın Pro modellerinde fiyatı 100 dolar yukarı çekeceğini söylüyor. iPhone 14 Pro fiyatı 1099 dolar, iPhone 14 Pro Max fiyatı 1199 dolar olarak karşımıza çıkabilir.

iPhone 14 Türkiye fiyatını varsayım etmek çok daha sıkıntı. iPhone 14 kaç TL olacak? sorusunun cevabını vermek güç. Apple Türkiye, birden mağazayı kapatıp güncellenmiş iPhone fiyatlarını karşımıza çıkarabiliyor. Şu anda iPhone 13 küçük fiyatı 20.999 TL, iPhone 13 fiyatı 22.499 TL, iPhone 13 Pro fiyatı 29.999 TL, iPhone 13 Pro Max fiyatı 32.999 TL’den başlıyor. iPhone 13 küçük Türkiye fiyatı birinci çıkış vaktinde 10.999 TL idi. iPhone 13 Türkiye fiyatı da 11.999 TL’den başlıyordu. Münasebetiyle iPhone 14 Türkiye fiyatını kestirim etmek güç.

Apple Türkiye, yeni modelleri tanıttığında mevcut modellerde indirim de yapmıyor. Şu anki iPhone fiyatlarına bakarak zirve model iPhone 14 Pro Max Türkiye fiyatının 40.000 TL’ye varacağını söyleyebiliriz. “Eski iPhone’u getir yenisini al” vb. iPhone 14 kampanyaları ile biraz indirim sağlanacaktır. Fakat birçok kullanıcı yeni modeli satın almak yerine elindeki modelle devam edecektir. Yenilenmiş iPhone’lar da kıymetlendirilebilir. Bu noktada iOS 16 güncellemesinin iPhone 8’e bile verildiğini hatırlatalım.

Yenilenmiş (Refurbished) telefon ne demek, nereden alınır?

1 ay evvel eklendi

iPhone 14 vs iPhone 14 Max vs iPhone 14 Pro vs iPhone 14 Pro Max: Fiyat

iPhone modeli 128GB depolama 256GB depolama 512GB depolama 1TB depolama
iPhone 14 799 dolar 899 dolar 999 dolar
iPhone 14 Max 899 dolar 999 dolar 1099 dolar
iPhone 14 Pro 1099 dolar 1199 dolar 1399 dolar 1599 dolar
iPhone 14 Pro Max 1199 dolar 1299 dolar 1499 dolar 1699 dolar

iPhone 14 tanıtım tarihi

iPhone 14 ne vakit tanıtılacak? diye merak edenler için; Apple, 7 Eylül Çarşamba günü TSİ 20.00’de başlayacak aktiflikte iPhone 14 serisini tanıtacak. Apple, Kovid-19 salgını nedeniyle 2020 yılı hariç her yıl Eylül ayında yeni iPhone’ları piyasaya sürüyor. Bu yıl Covid-19 tesirini azaltsa da sürüyor. Benzeri gecikme yaşanabilir yahut tam beklediğimiz vakitte çıkış yapabilir. iPhone 14 şu anda test üretiminde.

iPhone 14 çıkış tarihi

iPhone 14 ne vakit çıkacak? diye merak edenler için yanıtlayalım. iPhone 13, 24 Eylül 2021’de; iPhone 12, 23 Ekim 2020’de; iPhone 11, 20 Eylül 2019’da satışa çıkmıştı. Aktiflik sonrası çok geçmeden Apple Amerika’da ön siparişe açılmıştı. Bu sene de iPhone 14’e birinci Amerika’daki kullanıcılar sahip olacak. 16 Eylül’de iPhone 14 ön siparişlerinin açılacağı varsayım ediliyor. 23 Eylül’de de iPhone 14, mağazalarda satılmaya başlayacak. Peki, iPhone 14 ne vakit Türkiye’ye gelecek? iPhone 13, Türkiye’de 24 Eylül 2021’de ön siparişe sunulmuş, 1 Ekim’de de mağazalara gelmişti. iPhone 14’ün Türkiye’ye gelmesi yeniden Ekim ayı üzere olacaktır.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.