Kapalı kutu ilk iPhone rekor fiyata satıldı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple ve açık artırma sözleri yan yana geldiğinde birinci akıllara gelen, Apple’ın birinci ürettiği bilgisayarlar oluyor. Şirketin birinci ...

Apple ve açık artırma sözleri yan yana geldiğinde birinci akıllara gelen, Apple’ın birinci ürettiği bilgisayarlar oluyor. Şirketin birinci eseri olan ve yalnızca 200 adet üretilen Apple-1 isimli bilgisayar, kısa müddet evvel yaklaşık 700 bin dolar karşılığında satılmıştı. Bu sefer kutusu açılmayan birinci iPhone ve birinci iPod açık artırma ile satıldı.

Apple-1’in fiyatını 700 bin dolara yakın bir düzeye çıkaran eşsiz ayrıntı, Apple’ın kurucu ortağı Stephen Wozniak tarafından elle lehimlenen bir devre kartına sahip olmasıydı. 2007 yılında piyasaya sürülen birinci iPhone’un kapalı kutu hali için 35 bin 414 dolar ödendi.

Kapalı kutu iPhone ve iPod açık artırmada satıldı

2001 yılında piyasaya çıkan birinci iPod ise bu açık artırmada tekrar iPhone RR Auction tarafından 25 bin dolar karşılığında satıldı.

İlk iPhone’un tanıtılması ve satışa sunulması, teknoloji tarihinde dönüm noktası oldu. Apple’ın akabinde öbür telefon üreticileri de süratli bir halde dokunmatik ekrana sahip telefonlarını piyasaya sürdü ve böylelikle fizikî klavyeli telefonlara veda edildi.

3.5 inç büyüklüğünde ekrana sahip olan birinci iPhone, 412 MHz suratında çalışan ARM 11 işlemciden güç alıyor. 2 Megapiksel art kameraya sahip olan telefonun ön tarafında kamera yer almıyor.

– Kapalı kutu iPhone için bu meblağı verir misiniz? Niyetlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.