NFT severler mutlu! Facebook ve Instagram’a yeni özellik

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Dijital varlıkların gitgide ehemmiyetinin arttığı devirde bilhassa kripto paralarla birlikte insanların merakı NFT üzerine ağırlaşmaya ...

Dijital varlıkların gitgide ehemmiyetinin arttığı devirde bilhassa kripto paralarla birlikte insanların merakı NFT üzerine ağırlaşmaya başladı. Bunu kullanıcıların faydasına çevirmek isteyen Meta, dünyaca ünlü iki toplumsal medya uygulamasına yeni özelliklerini ekledi.

Artık toplumsal medyada NFT paylaşmak hayal değil!

Mart 2022’de açıklama yapan Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg, Instagram üzerinden NFT paylaşmanın mümkün olacağını söyledi. Bu konuşmasının akabinde çalışmaları süratle devam ettiren firma, mayıs 2022 tarihinde Instagram üzerinde testlerine başladı. Kullanıcılar dijital cüzdanlarını eşleştirerek paylaşımda bulunabilecek.

Instagram tarafında testlerin başlamasının akabinde tekrardan açıklamalarda bulunan Zuckerberg bu seferde sanal eser paylaşımının Facebook üzerinden yapılabileceğinin mümkün olacağını aktardı. Temmuz 2022’ye gelindiğinde ise Meta, dijital sanat yapıtı paylaşımını 100 ülkede etkin hale getirdi.

Bunun yanında hala testler devam ederken firma dijital varlıkların sergilenmesi için özel animasyonlar üzerinde de çalışmalarına devam ettiğini açıkladı. Tıpkı vakitte öyküler üzerinden de bu dijital sanat yapıtlarını paylaşmak mümkün olacak. Buna ek olarak, kullanıcılar AR üzerinden NFT görüntüleyebilecek.

Twitter ve Reddit üzere uygulamalar NFT tabanlı avatarlar üzerinde çalışırken Meta bu dijital yapıtları sergileme imkanı sunacak ve kullanıcılar tıpkı olağan görsellere yahut görüntülere bakar üzere NFT içeriklerine de göz atabilecek.

Bunlara ek olarak geçtiğimiz mayıs ayında açıklama yapan Instagram’ın lideri Adam Mosseri uygulama üzerinden satış yapan kullanıcıların bilgilerini tahlil ettiklerini ve Meta data tabanında bulunan ögelerin satışı için bir dijital sanat pazarı kurabileceklerini de açıkladı.

Peki siz Meta’nın duyurduğu yeni özellik hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.