AMD EXPO DDR5 hız aşırtma teknolojisi duyuruldu

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
AMD’nin sürat aşırtmaya imkân tanıyan XMP (Extreme Memory Profile) için bir genişleme olarak hazırladığı EXPO DDR5 sürat aşırtma profili ...

AMD’nin sürat aşırtmaya imkân tanıyan XMP (Extreme Memory Profile) için bir genişleme olarak hazırladığı EXPO DDR5 sürat aşırtma profili resmi olarak tanıtıldı. Ryzen 7000 işlemciler ile daha yüksek suratlar mümkün olacak.  

AMD EXPO DDR5 nedir?

AMD EXPO DDR5 profili aslında mevcut bellek sürat aşırtma sonlarını biraz daha üst çekmek için tasarlandı. Bu profilde yerleşik olarak DDR5-5200 desteklenirken DDR5-6400 hududuna kadar çıkılabiliyor.

AMD, Ryzen 7000 işlemcileri tanıttı: İşte fiyat ve özellikleri

11 sa. evvel eklendi

AMD X670 ve B650 çipsetlerindeki ekstrem modelleri hedefleyen AMD EXPO DDR5 profili tek tıklama ile faal hale geliyor ve Full HD çözünürlüklerde yüzde 11 performans artışı sağlayabiliyor. Ayrıyeten çok düşük gecikme suratlarına da ulaşabiliyor.

Yeni profil için ADATA, Corsair, GeIL, G.SKILL ve Kingston gibi markalardan yaklaşık 15 adet DDR5 bellek kiti hazırlanmış durumda. Vakit içerisinde AMD EXPO uyumlu pek çok bellek kiti piyasaya sürülecek.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.