Apple Watch Pro’ya geçecekler için üzen detay: Eski kordonlar uymayabilir

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Apple Watch’un kasa boyutu yıllar içinde büyümüş olsa da, kullanıcılar daha eski saat kordonlarını yeni modellerle kullanabildi. Bu, Apple ...

Apple Watch’un kasa boyutu yıllar içinde büyümüş olsa da, kullanıcılar daha eski saat kordonlarını yeni modellerle kullanabildi. Bu, Apple Watch Series 8 ile birlikte tanıtılması beklenen Apple Watch Pro modeliyle değişebilir.

Çizgili Apple Watch SE! “Apple Watch SE Cellular incelemesi”

1 hf. evvel eklendi

Apple Watch Pro kayışları özel olabilir

Apple, şimdiye kadar Apple Watch’un dizaynını neredeyse hiç değiştirmediği için uyumluluk sorunu hiç yaşanmadı. Her Apple Watch modeli iki boyutla gelir: bir küçük versiyon bir de ondan 4mm daha büyük versiyon. Örneğin; Watch Series 3’e kadar olan modellerde 38mm 42mm kasa boyutlarını gördük. Series 4 ile kasa boyutu 40mm ve 44mm’ye çıkarıldı. Series 7, 41mm ve 45mm kasa boyutları ile geldi. Geriye dönük baktığımızda, kasa boyutunun yıllar içinde sadece 3mm büyüdüğünü görüyoruz. Bu, kullanıcının daha küçük saatten daha büyük saate geçmediği sürece eski kayışları yeni modelde de kullanabileceği manasına geliyor. Apple Watch’un orjinal kayışlarının hayli değerli olduğu düşünüldüğünde şahane bir şey lakin bu durum Apple Watch Pro ile değişecek üzere görünüyor.

Apple Watch Pro’da tasarım değişikliği

Söylentiler, Apple Watch Pro’nun (belki de Apple Watch Series 8 Pro) standart modelden biraz daha büyük olacağı ve muhakkak şahıslara hitap edeceği istikametinde. Watch Pro’nun 47mm kasa boyutuna sahip olacağı söyleniyor. 6.9mm üzere kıymetli bir artış olacağından, 38mm, 40mm ve 41mm Apple Watch için alınan kayışlar haliyle Pro modeline uymayacak. 42mm, 44mm ve 45mm Apple Watch’ların da kayışları Watch 8 Pro ile tam uyumlu olmayacaktır. Apple’ın bu modelde ufak tasarım değişikliğine de gitmesi bekleniyor.

Apple Watch Pro, 47mm kasa boyutuna sahip olabilir

1 gün evvel eklendi

Apple Watch Pro modelinin 7 Eylül’de düzenlenecek etkinlikte iPhone 14 serisi ile birlikte tanıtılması bekleniyor. iPhone 14 aktifliği, evvelce kayıt edilmiş görüntülerden oluşan sanal bir aktiflik olacak ve her zamanki üzere YouTube, Apple aktiflik sayfası üzerinden canlı takip edilebilecek.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.