Facebook da NFT desteklemeye başladı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Geçtiğimiz haftalarda Instagram toplumsal ağına NFT koleksiyonlarını paylaşabilme imkânı tanıyan Facebook bu haftadan itibaren de kendi ...

Geçtiğimiz haftalarda Instagram toplumsal ağına NFT koleksiyonlarını paylaşabilme imkânı tanıyan Facebook bu haftadan itibaren de kendi uygulamasına birebir özelliği getirdi. Böylelikle hem Instagram hem de Facebook üzerinde NFT paylaşımı mümkün oldu.

Facebook ağında NFT dönemi

Yaz başlarında testlerine başlayan NFT paylaşımı artık son kullanıcıya da sunuldu. NFT paylaşım kuralları Instagram ile benziyor. Birinci etapta Coinbase ve Dapper cüzdanları desteklenecek. Flow, Ethereum, Polygon ağlarında çıkarılan NFT koleksiyonlarının Facebook’ta paylaşılması mümkün olacak. Sonraki periyotta Rainbow, MetaMask, Trust Wallet cüzdanlarına da takviye sunulacak.

Instagram, NFT entegrasyonunu tamamladı

3 hf. evvel eklendi

NFT paylaşımının rastgele bir fiyatı yok. Paylaşım esnasında NFT koleksiyonunu oluşturan ve çıkaran şahısların şayet müsaadeleri varsa isimleri başlığın çabucak altında görünecek. Kullanıcıların yalnızca cüzdanlarını Facebook hesabına bağlamaları kâfi olacak.

En büyük toplumsal ağ Facebook ve en büyük görsel tabanlı toplumsal ağ Instagram üzerinde NFT paylaşımının sunulması haliyle bir merak ve etkileşimi de beraberinde getirecek. Yani NFT dünyasında bir hareketliliğe de sebep olabilir.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.