Google Pixel Watch için satış fiyatı ortaya çıktı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Geçtiğimiz günlerde yaptığı I/O konferansından sonra pek çok yazılımını ve aygıtını tanıtan Google, bu seferde yeni Pixel Watch modeli için ...

Geçtiğimiz günlerde yaptığı I/O konferansından sonra pek çok yazılımını ve aygıtını tanıtan Google, bu seferde yeni Pixel Watch modeli için hazırlanıyor. Geliştirme süreci hala devam ederken ortaya çıkan sızıntılar yavaş yavaş netlik kazanıyor.

Yeni Pixel Watch rakibi Samsung’a nazaran daha pahalı!

Çıkan sızıntılarda nazaran bu baharda Google Pixel 7 ailesi ile satışa çıkması beklenen saat iki farklı modelde karşımıza çıkacak. Yeni Pixel Watch, LTE takviyesine sahip olan ve olmayan iki varyasyon olarak ayrılacak. Bu ayrım tıpkı vakitte fiyatta da muhakkak olacak.

Pixel Watch rekabet içinde bulunduğu Samsung Galaxy Watch 5’e nazaran daha değerli olacak. Yeni akıllı saatin en düşük modeli 399 dolardan satışa çıkacak. LTE dayanaklı olan versiyonu ise 500 dolardan kullanıcılara sunulacak. Rakibi Samsung Galaxy Watch 5’in ise fiyatı şu an 330 dolar.

İşlemci istikametinden geride kaldı!

Akıllı saat pazarında piyasadaki rekabet arttıkça her sene firmalar işlemcilerini güncelleme muhtaçlığı duyar hale geldi. Ancak Google, yeni modelinde geçen yıllarda Samsung’un akıllı saatleri için kullandığı Exynos 9110 yonga setini kullanacak. Ayrıyeten rakibi Samsung, Galaxy Watch 4 için şu an Exynos W920 işlemcisini kullanıyor.

Bunlara ek olarak batarya alanında da kullanıcılara pek mutlu edici bir tecrübe sunmayacak üzere gözüküyor. Her akıllı saate olduğu üzere manyetik bir biçimde şarj edilebilecek olan model, yalnızca 300 mAh bataryaya sahip olacak.

Aynı vakitte çelik kasa ile sunulacak olan Pixel Watch, Wear OS 3.0 ile karşımıza çıkacak. Bunlarla bir arada 32 GB depolamaya sahip olacak. Kullanıcıların sağılığını düşünen firma, yeni akıllı saatinde nabız, SpO2, EKG üzere temel işlevleri saatine ekleyecek.

Peki siz Google’ın yeni çıkartacağı akıllı saat hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.