Google, şimdiden Android 14 çıkış tarihini açıkladı

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Android 13’ü resmi olarak piyasaya çıkarmasının akabinde Google, artık Android Beta Programı sayfasında güncellemeye giderek yeni gelecek ...

Android 13’ü resmi olarak piyasaya çıkarmasının akabinde Google, artık Android Beta Programı sayfasında güncellemeye giderek yeni gelecek işletim sistemi Android 14 için birinci bilgileri paylaştı. Yazılım devi yaklaşık iki hafta evvel Pixel telefonlar için Andorid 13 güncellemesini dağıtmaya başlamıştı.

Eylül 2022 tarihinden itibaren üç aylık platform güncelleme yol haritasına nasıl devam edeceğini paylaşan Google, Android 14 Beta’nın ne vakit başlayacağını işaret ediyor. Android Beta sayfasında sıkça sorulan sorular kısmında yapılan değişikliklerde ortaya çıkan bilgilere göre Android 13 QPR (Quarterly Platform Releases) beta güncellemeleri 2023’ün Mart ayına kadar devam edecek ve akabinde Android 14 Beta sürümleri başlayacak.

Android 14 sürümü Nisan’da gelecek

Google daha evvel Android 13 QPR güncellemelerine Haziran 2023’e kadar devam edeceğini açıklamıştı. Ancak firma yol haritasını erkene çekerek birebir anda iki beta programı yürütmekten kurtuluyor. Paylaşılan bilgilere nazaran Android 14 Beta sürümleri muhtemelen Nisan ayında birinci olarak Pixel aygıtlara gelmeye başlayacak. Misal halde, Android 14 geliştirici ön izleme sürümü de muhtemelen Şubat ayında yayınlanacak. Google, Android 13’te de misal tarihleri kullanmıştı.

MIUI 13.1 güncellemesi alacak akıllı telefonlar

22 sa. evvel eklendi

Mevcut bildi seviyesinde Android 14 hakkında çok fazla fikir sahibi değiliz ama Android 13’ün Android 12’ye nazaran minimal değişikliklerle gelmesi bir sonraki sürümde daha büyük değişikliklerin olabileceğine işaret edebilir.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.