Instagram’da büyük hata! Herkese mavi tik

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Instagram ve Twitter üzere toplumsal medya platformlarının birçoğu günümüzde mavi tik ismi verilen rozeti kullanıyor. Bu sayede tanınmış ...

Instagram ve Twitter üzere toplumsal medya platformlarının birçoğu günümüzde mavi tik ismi verilen rozeti kullanıyor. Bu sayede tanınmış ünlü şahısların hesaplarına girdiğimizde yahut alışveriş yapmak için bir mağazanın sayfasına gittiğimizde doğrulanmış olduğunu yani düzmece olmadığını anlayabiliyoruz. Ancak bugün Instagram DM (Direkt Mesaj) alanında yaşanan bir yanılgı nedeniyle tüm kullanıcılar mavi tik sahibi üzere gözüküyor.

Instagram, DM’de paylaşılan gönderilerde herkese mavi tik verdi!

Bugün Instagram içerisinde DM’de yapılan kişisel ve küme sohbetlerinde gönderi paylaşan kimi bireyler, paylaşım yaptıkları şahısların yahut sayfaların isimlerinin yanında mavi tik bulunduğunu bildirdi. Hatta birçok kişi kendi paylaşımını göndererek mavi tik aldığını sav etti.

İlk başta telefon numarası yahut e-posta adresi ile doğrulama yapan şahısların mavi tik rozetini kazanmış olabileceği öne sürülse de durum bu türlü değil. Yani Instagram herkese mavi tik dağıtmıyor. Lakin bilhassa iOS kullanıcılarının yaşadığı bu sorun nedeniyle yeni açılan yahut birini taklit eden geçersiz hesaplar bile DM üzerinde mavi tikli, yani doğrulanmış olarak görüntüleniyor.

Yukarıda tarafımızca alınan ekran imajlarında de sol tarafta Android kullanıcısının DM ekranı, ortada ve sağ tarafta iOS kullanıcısının DM ekranı görülüyor. Burada tıpkı iletisi görüntüleyen iki taraftan sırf iPhone modelinin birebir paylaşımı mavi tikli olarak gördüğü anlaşılıyor.

Tabii bu durum tam zıddı bir formda de olabilir. Yani bir diğerinde görülmeyen mavi tik rozetini siz görüntüleyebilirsiniz. Bu nedenle ilgili sorun çözülene kadar alışveriş yaptığınız sayfaların ve takip ettiğiniz bireylerin hesaplarını mavi tik rozetlerine güvenmemelisiniz.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.