iPhone 14 ailesi beklenen özelliğe kavuşacak

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
7 Eylül’de tanıtılacak iPhone 14 serisi ile ilgili yeni argümanlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Argümana nazaran Apple, iPhone 14 ailesine ...

7 Eylül’de tanıtılacak iPhone 14 serisi ile ilgili yeni argümanlar ortaya çıkmaya devam ediyor. Argümana nazaran Apple, iPhone 14 ailesine uydu ilişki teknolojisi ekleyecek.

Mobil servis sağlayıcıların kapsama alanları, günümüzde yüzde 100’e ulaşabilmiş değil. Bu hususta birinci adımı atan SpaceX ve T-Mobile, uydu temasıyla taşınabilir erişim bölgesini genişletmeyi hedefliyor. Bununla birlikte kimi akıllı telefon üreticileri, aygıtlarına direkt uydu irtibat teknolojilerini entegre ediyor.

iPhone 14 serisi uydu irtibat teknolojisine sahip olacak

Eylül ayında gerçekleştirilecek aktiflikte tanıtılması beklenen iPhone 14 ailesinin birtakım teknik özellikleri sızdırılmıştı. Sızdırılan bilgilere nazaran Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus/Max modelinde A15 Bionic işlemci kullanacak. Amiral gemisi modellerde ise A16 Bionic işlemciye yer verilecek.

Şirketin iPhone 14 serisi ile birlikte Apple Watch 8 ailesini de tanıtacağı iddia ediliyor. Apple’ın uydu bağlantısı için geliştirdiği teknolojiyi yeni akıllı saatinde de kullanacağı belirtiliyor.

Kesintisiz temas imkanı sunan uydu teknolojileri, askeri eserler başta olmak üzere birçok farklı alanda etkin olarak kullanılıyor. Ünlü Analist Ming-Chi Kuo, Apple’ın uydu ilişki teknolojilerini test ettiğini ve yeni modellerinde kullanıcıların beğenisine sunacağını belirtiyor.

Uydu ilişki özelliğiyle ilgili bir öbür argüman ise yalnızca iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinder yer alacağı. Öte yandan, Starlink’in mevcut uyduları şimdi 5G akıllı telefonlara bağlanacak teknolojiye sahip değil. SpaceX’in 5G ilişki dayanağını 2023 yılında etkin edeceği kestirim ediliyor.

Şirketin art kameradaki iyileştirmeleri de yalnızca iPhone 14 Pro ve Pro Max modelleri için yapacağı belirtiliyor. Yayınlanan rapora nazaran Apple, 8K görüntü kaydı imkanı sunan 48 Megapiksel geniş açılı kameranın iPhone 14 Pro’da kullanılacağını gözler önüne serdi.

Siz sızdırılan iPhone 14 özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum’da paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.