Logitech’in bulutta oyun servisi sızdırıldı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Logitech’in yeni bulut oyun avuçiçi aygıtı, şirketin yeni aygıt üzerinde çalıştığını açıklamasından haftalar sonra sızdırıldı. Logitech G ...

Logitech’in yeni bulut oyun avuçiçi aygıtı, şirketin yeni aygıt üzerinde çalıştığını açıklamasından haftalar sonra sızdırıldı. Logitech G ve Tencent Games, bu ayın başlarında özel bir avuçiçi konsol için planlarını doğrulamıştı. Sızıntılarıyla ünlü Evan Blass, Xbox Cloud Gaming ve Nvidia’nın GeForce Now hizmeti takviyesinin yanı sıra Google Play mağazasına erişimi gösteren avuçiçinin fotoğraflarını tweetledi. Logitech G Gaming Handheld sızdırıldı, pekala özellikleri neler?

Xbox Cloud Gaming ve GeForce Now dayanaklı Logitech G Gaming Handheld sızdırıldı

Logitech G Gaming Handheld, Nintendo Switch ile kabaca birebir boyutta görünüyor ve hatta uygulamalar ve oyunlar ortasında gezindiğiniz Switch gibisi bir kullanıcı arayüzü içeriyor. Sızan bir imaj, Xbox, Nvidia ve Steam simgelerinin yanı sıra Chrome ve YouTube uygulamalarını gösteriyor. Blass elde taşınır aygıtın imgelerini paylaşırken, Logitech bunları Twitter’dan kaldırmak için süratli bir biçimde DMCA şikayetinde bulundu ve böylelikle aygıtın özgünlüğünü doğruladı. Tweetler ise kısa müddette kaldırıldı.

Google Play erişimi, bu el aygıtının bulut oyunlarına odaklanmasının yanı sıra en yeni taşınabilir oyunları mahallî olarak çalıştırabileceğini gösteriyor. Logitech, bu ayın başlarında Android takviyesinden hiç bahsetmeyerek çoklu bulut oyun hizmetleri dayanağına odaklanmayı seçmişti.

Beyaz renkli aygıtta iki adet ofset analog parmak çubuğu, bir D-Pad ile Y, B, A ve X düğmeleri bulunur. Önde ayrıyeten Logitech, ana sayfa, menü ve bağlam menüsü düğmesi olmak üzere 4 düğme yer alıyor. Ayrıyeten birçok çağdaş denetim aygıtında olduğu üzere iki tampon düğmesi ve iki tetik düğmesi de mevcut.

Sızan imgelerden Logitech G Gaming Handheld’deki ekranın ne kadar büyük olduğu aşikâr değil, fakat sızıntıya nazaran bir sessize alma anahtarı ve microSD kart genişletme yuvası olduğu görülüyor.

Logitech’in avuçiçi oyun konsolu, Qualcomm’un yeni G3x platformunu birinci kullananlardan biri olabilir. Geçen yıl duyurulan yeni G3x yongası, Steam Deck yahut Switch gibisi el bilgisayarları için tasarlandı ve en yeni taşınabilir oyunları çalıştırabilen bir Adreno GPU’ya sahip. Şu ana kadar sırf G3x’i çalıştıran ve 120 Hz’de çalışabilen 6.65 inç OLED ekranlı bir Razer geliştirici kiti aygıtı ortaya çıktı.

Logitech G Gaming Handled’ın bu sene içerisinde satışa çıkacağı varsayım edilirken Türkiye’de satışa çıkıp çıkmama durumu şimdi net değil.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.