Samsung bir serisine daha Android 13 güncellemesi verdi!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Google Pixel serisi ile dağıtımına başlanan Android 13 için Samsung kolları sıvamış durumda. Bir kaç hafta ortayla yeni çıkarttığı serilere ...

Google Pixel serisi ile dağıtımına başlanan Android 13 için Samsung kolları sıvamış durumda. Bir kaç hafta ortayla yeni çıkarttığı serilere güncelleme takviyesi sunan firma, bugün Galaxy S21 ailesi içinde son çıkan sürümü kullanıcılarına paylaştı.

Galaxy S21 serisi Android 13 Beta programına dahil edildi!

Birkaç hafta evvel yaptığı açıklamayla birlikte Galaxy S22 serisine Android 13 Beta güncellemesi veren Samsung, bugünden itibaren Güney Kore üzere birtakım belirlenen ülkelerde Galaxy S21 serisini beta programına dahil etti. Ülkemizdeki kullanıcıların ise yeni güncellemeyi alabilmeleri için bir kaç güne muhtaçlığı olacak.

Yeni güncelleme neler sunacak?

Android 13 beta güncellemesi, Galaxy S21, S21 Ultra ve S21 Plus modellerindeki sistemsel yanlışların düzeltilmesinin yanında kamera üzere pek çok uygulamada iyileştirmeler içeriyor. İşte gelecek birtakım yeni özellikler:

  • Aramalarda gözüken art planda şahıslara özel görseller koyabilme
  • Tek parmakla zoom yapabilme
  • Telefoto kamerasını yemek modunda kullanabilme
  • Yeni AR emojiler
  • Gizlilik ve güvenlik iyileştirmeleri
  • Performans iyileştirmeleri
  • Ses ve titreşim iyileştirmeleri
  • Renk paleti geliştirmeleri
  • Dosyalar uygulamasında arama çubuğundaki yanılgıların giderilmesi
  • Yeni kaomoji seçenekleri

Bunlara ek olarak S21 ailesinden bir modele sahip olan ve güncellemeyi aygıtına kurmak isteyen kullanıcıların telefonlarında 1.92GB depolama alanının boş olması gerekecek.

Galaxy S21’in özellikleri nedir?

Dört farklı renk seçeneği ile tanıtılan model, 6.2 inçlik 120Hz AMOLED 2X ekrana sahip. Bununla birlikte 4000 mAh kapasitelik bataryaya sahip olan aygıt, 8GB RAM ve 128GB depolama kapasitesi sunuyor. Galaxy S21, Samsung’un Exynos 2100 işlemcisinden gücünü alıyor.

Bunlarla birlikte aygıt, art tarafında 64 Megapiksellik kamerası ile bir arada 12 Megapiksel kıymete sahip iki kamera daha bulunduruyor. Type-C üzerinden 25W süratli şarj özelliğine sahip olan model, birebir vakitte kablosuz süratli şarjı da destekliyor.

İşlemci Samsung Exynos 2100
Depolama 128GB
Bellek 8GB RAM
Kamera 64 Megapiksel + 12 Megapiksel + 12 Megapiksel
Batarya 4000 mAh
Diğer 25W Type-C süratli şarj + kablosuz süratli şarj

Peki siz S21 ailesine gelecek olan Android 13 Beta güncellemesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.