Samsung ve Bill Gates yenilikçi tuvalet konsepti için bir araya geldi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Pandemi periyodunda ismi sık sık komplo teorilerinde geçmiş olsa da Bill Gates ve kurduğu vakfı pak tuvalet ve içilebilir su kaynakları için ...

Pandemi periyodunda ismi sık sık komplo teorilerinde geçmiş olsa da Bill Gates ve kurduğu vakfı pak tuvalet ve içilebilir su kaynakları için şaşırtan derecede agresif bir siyaset izliyor. Gates Vakfı artık Samsung ile iş birliği yapıyor.

Samsung’dan yenilikçi tuvalet

Bill Gates dünyanın büyük kısmının kanalizasyon üzere çağdaş tuvalet sisteminden yoksun olduğu gerçeğinden yola çıkarak bugüne kadar farklı projelere yatırım yaptı. Örneğin kaplan solucanlarının taban kısımda beslenerek dışkıları yok ettiği Tiger Toilet teşebbüsü bunlardan birisi.

Solucanlarla doldurulan tuvalet kanalizasyon gereksinimini ortadan kaldırıyor

4 yıl evvel eklendi

Bill Gates bu kere Samsung ile bir iştirak yaparak yeni bir konseptin çalışmalarına başladı. Aslında Samsung uzun müddettir Gates Vakfı üyesi ve bu çeşit projelere katkı yapıyor. Yeni mutabakat kapsamında Samsung gelişmekte olan ülkelere lisans dağıtımını ve yeni teknolojinin ticari hayata uyarlanmasını sağlayacak.

Projenin ayrıntıları aşikâr değil fakat Tiger Toilet üzere kanalizasyona gereksinim bırakmadan dışkıları parçalayan ve ziyanlı patojenleri yok eden bir tahlil olduğu söz ediliyor. Böylelikle suların kirlenmesi ve difteri üzere hastalıkların da önlenmesi planlanıyor.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.