Teknofest Karadeniz başladı!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Bu sene Samsun’da düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST başladı. Teknofest Karadeniz olarak isimlendirilen şenlik, 30 ...

Bu sene Samsun’da düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Şenliği TEKNOFEST başladı. Teknofest Karadeniz olarak isimlendirilen şenlik, 30 Ağustos-4 Eylül tarihlerinde ziyaretçilerini ağırlayacak. Bugün şenliğin açılış merasimi yapıldı ve etkinlikler başladı.

Teknofest Karadeniz’de Türkiye’nin teknoloji, havacılık, uzay ve savunma sanayi alanındaki eserleri ve hizmetleri sergileniyor. Müsabakalar, yeni eser tanıtımları, eser stantları ve şovlar düzenlenecek. Samsun Çarşamba Havalimanı’nda düzenlenen Teknofest Karadeniz’e ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

Uzun menzilli yerli hava savunma füzesi Siper, amacı vurdu

23 sa. evvel eklendi

Teknofest Karadeniz müddetince Bayraktar Akıncı TİHA, Aksungur İHA, Bayraktar TB2 İHA, Hürkuş, Atak, Gökbey’in şov uçuşları yapılacak. Ayrıyeten Solo Türk ve Türk Yıldızları akrobasi uçuşları yapacak.

Sergi alanında Milli Muharip Uçak prototipi, Bayraktar Kızılelma prototipi, Akıncı TİHA, Hürjet, F-16, F-4, AS-532 EuroCopter, T-38, CN-235 CASA, CN-235 CASA, Atak-II, Hürkuş, Bayraktar TB2, AB 412, Anka, Gökbey ve Bell 429 üzere hava araçları ziyaretçiler tarafından yakından incelenebiliyor.

İlkokul öğrencilerinden başlamak üzere gençlerin katılabileceği 40 farklı alanda 100’ün üzerinde farklı alt kategoride ödüllü yarışların final etapları düzenlenecek. Roket yarışı, insansız hava aracı, sürü robot yarışı, akıllı ulaşım yarışı, çip tasarım müsabakası, hyperloop geliştirme müsabakası, yapay zeka üzere alanlarda genç fikirler yarışacak. Yarışlara 81 vilayet, 107 ülkeden 150 binin üzerinde kadro, 600 binin üzerinde iştirakçi müracaatta bulundu. Ön eleme kademesini geçen ekiplere 22 milyon liranın üzerinde materyal takviyesi sunuldu. Yarışlarda derece elde edecek gruplara 7 milyon liranın üzerinde ödül verilecek.

Teknofest fiyatlı mi? Teknofest bileti nereden alınır?

Teknofest.org web sitesi üzerinden online kayıt formu doldurarak Teknofest Karadeniz’e ücretsiz olarak katılabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.