Twitch’den Facebook’a darbe! Uygulama kapatılıyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sosyal medya devi Meta, Facebook’tan bağımsız bir uygulamasının daha fişini çekmeye karar verdi. Şirketin açıklamasına nazaran, Twitch’e ...

Sosyal medya devi Meta, Facebook’tan bağımsız bir uygulamasının daha fişini çekmeye karar verdi. Şirketin açıklamasına nazaran, Twitch’e rakip olarak sunulan Facebook Gaming uygulaması için yolun sonu göründü. 28 Ekim tarihinden itibaren Gaming’in Android ve iOS uygulamaları kapatılacak.

Facebook Gaming için yolun sonu göründü

Meta, epey farklı kollara ayrılan Facebook’u gözden geçiriyor. Şirketin son atılımı yayın platformu Facebook Gaming’i etkileyecek. Meta’nın kullanıcılara gönderdiği bildirimde, Gaming uygulamasının kapatılacağı açıklandı.

Ancak bu karar, tüm Gaming planlarının askıya alındığı manasına geliyor. Şirketin açıklamasına nazaran, Gaming özelliği artık Facebook uygulamasından yahut Facebook.com’dan yürütülecek. Bu yüzden Gaming izleyicisi yahut içerik oluşturucuysanız şimdi endişelenmenize gerek yok.

İlk olarak 2018 yılında erişime açılan Gaming özelliği, 2020 yılında ise bağımsız bir taşınabilir uygulama almıştı. Gaming’i ayakta tutabilmek için çeşitli içerik oluşturucularıyla görüşen toplumsal medya devi, yeniden de başarılı olamadı.

Son bilgilere nazaran Gaming uygulamasının bu yılki izlenme sayısı 1,4 milyar civarında kaldı. Her ne kadar üzücü bir rakm üzere görünmese de, Twitch ve YouTube gibi rakiplerinden hayli geride. Bu platformların izlenme sayısı sırasıyla 11,8 milyar ve 2,3 milyar düzeyinde.

Meta, yalnızca Gaming planlarını gözden geçiriyor da olabilir. Gaming’in Facebook uygulaması üzerinden yayında kalacağını belirtmek gerekiyor. YouTube’un da daha evvel bağımsız YouTube Gaming uygulamasını kapattığını hatırlatalım.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.