AMD, Ryzen 7000 ile gelen AM5 platformunu 2025 yılına kadar destekleyecek

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
AMD’nin düzenlediği aktiflik kapsamında geçtiğimiz gece şirketin CEO’su Lisa Su tarafından duyurulan Ryzen 7000 işlemcileri beraberinde yeni ...

AMD’nin düzenlediği aktiflik kapsamında geçtiğimiz gece şirketin CEO’su Lisa Su tarafından duyurulan Ryzen 7000 işlemcileri beraberinde yeni AM5 soket platformuyla birlikte geliyor. Yeni AM5 platformu AMD’nin Ryzen 7000 ve daha sonrasını desteklemek için tasarlanmış durumda.

AMD hali hazırda resmen AM5 platformunu en az 2025 yılına kadar kullanacaklarını doğrulamış durumda. Halihazırda kullanımda olan AM4 soketi neredeyse 5 yılı aşkın bir müddettir kullanılıyor. AMD, AM5 soketi için de tekrar misal uzun müddetli ve ön görülebilir dayanak sunacak. Lisa Su’nun aktardığına nazaran AM5 platformu en az 2025 yılına ve daha sonrasına kadar dayanak görmeye devam edecek.

AMD, Ryzen 7000 işlemcileri tanıttı: İşte fiyat ve özellikleri

1 gün evvel eklendi

AMD’nin işlemci yol haritasına baktığımızda AM5 platformunun Zen 4, Zen 4 V-Cache, Zen 5 ve ondan sonrasını içeren toplamda en az dört jenerasyon Zen işlemcilere mesken sahipliği yaptığını göreceğiz. Öte yandan AM5 platformunu kullanan ilk Ryzen 7000 serisi işlemciler 27 Eylül tarihinde raflardaki yerini almaya başlayacak.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.