Apple’ın uygun fiyatlı telefonun tasarım çizgisi belli oldu!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
7 Eylül’de yapılacak olan tanıtım gününe geri sayım başlamışken Apple’ın uygun fiyatlı olarak tanıttığı ve dünya çapında merakla beklenen ...

7 Eylül’de yapılacak olan tanıtım gününe geri sayım başlamışken Apple’ın uygun fiyatlı olarak tanıttığı ve dünya çapında merakla beklenen iPhone SE için kıymetli tasarım argümanları ortaya atıldı. Bunlarla birlikte iPhone 14 Pro’nun merakla beklenen kamerasıyla ilgili kıymetli gelişmelerde gün yüzüne çıktı.

Çentikli iPhone SE modeline merhaba deyin!

Geçtiğimiz günlerde emniyetli Apple analistinin Spotify üzerinde paylaştığı yayında aktardığı bilgilere nazaran yeni iPhone SE, iPhone XR ile misal tasarım çizgilerini yansıtacak. Yıllardır home butonu bulunan dizayndan artık Apple vazgeçecek.

Ana ekran tuşunun kalkmasıyla bir arada bir periyot daha kapanacak. Ama bu periyodun büsbütün rafa kalkması için ünlü analist 2024 yılını işaret etti ve geliştirme süreçlerinin hala devam ettiğini, Apple’ın güçlü bir iPhone SE modeli ile gelecek yıl karşımıza çıkacağını aktardı.

iPhone 14 Pro, yeni bir geniş açı tecrübesi sunacak!

iPhone SE modelindeki yeniliklerin yanında 7 Eylül tarihindeki lansmanına hazırlık yapan Apple, iPhone 14 Pro modellerinde kullanılacak ultra geniş açı kamerasındaki piksel boyutlarını büyüttü. Sony tarafından üretilen sensörle ve LG tarafından üretilen “kompakt kamera modülü” ile daha uygun bir çekim kalitesi kullanıcılara sunulacak.

Yeni iPhone 14 Pro serisinde kullanılacak olan ultra geniş açı kamerası 1.4μm piksel büyüklüğüne sahip olacak. iPhone 13 modelinde ise bu bedel 1.0μ piksel büyüklüğü kadardı. Bu artış sayesinde kullanıcılar bilhassa geceleri ultra geniş açı çekimlerinde daha yeterli performans alabilecekler. Ama bu bilhassa birlikte değerli bir fiyat artışı da kelam konusu olacak.

Peki siz iPhone SE için çıkan tasarım tezleri ve iPhone 14 Pro’nun yeni kameraları hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi ve niyetlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.