Instagram, tartışma yaratan özelliğini değiştiriyor

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Yeni anasayfa akışı, Instagram kullanıcılarının en çok şikayet ettiği özellikler ortasında yer alıyor. Sızdırılan bilgilere nazaran ...

Yeni anasayfa akışı, Instagram kullanıcılarının en çok şikayet ettiği özellikler ortasında yer alıyor. Sızdırılan bilgilere nazaran Instagram, kullanıcıların mutlu olacağı yeni bir akış algoritmasını denemeye başladı.

Instagram ve Twitter başta olmak üzere kimi toplumsal medya platformları, kullanıcılara anasayfada gördükleri içerikler için kısıtlı müdahale imkanı sunuyor. Instagram, timeline (zaman çizelgesi) olarak nitelendirilen sayfanın özelleştirilebilir hale geleceğini müjdeledi.

Instagram kullanıcıları, akış gönderilerini özelleştirebilecek

Instagram’da en çok takip edilen bireylerden biri olan Kylie Jenner, Instagram’ın eski akış algoritmasına dönmesi için davette bulunmuştu. Birçok ünlünün benzeri sıkıntılara değinmesi nedeniyle Instagram çalışmalarını hızlandırdı. Analistler, Instagram’ın TikTok gibisi akış algoritma üzerinde çalıştığını belirtiyor.

Şirket, kullanıcıların keşfet sayfasında birden fazla gönderiyi “ilgilenmiyorum” olarak işaretleyebileceğini duyurdu. Kullanıcılar, bu sayede kısa müddette keşfet içeriklerini isteklerine nazaran şekillendirebilecek.

Instagram’ın anasayfa ve keşfet sayfalarını düzenleme konusundaki en değerli adımlarından bir başkası ise filtreleme özelliği. Kullanıcıların hesaplarındaki bir listeye ekledikleri makul sözler, tabirler, emojiler, başlıklar ve etkiketler ile önerilen içeriği gizlemesini sağlayan özellik test edilmeye başlandı.

Favoriler ismi verilen yeni sekme, beğendiğiniz stildeki içerikleri listelemenize yardımcı olacak. Bununla birlikte Instagram, takip ettiğiniz kullanıcıların gönderilerini kronolojik sıra ile görmenize imkan tanıyacak. Kronolojik gönderi listeleme özelliğinin Instagram’ın eski algoritmasıyla misal formda çalışacağı kestirim ediliyor.

Sosyal medya platformunda önerilen gönderileri erteleme özelliği de bulunuyor ve kullanıcıların istenmeyen içeriklere 30 gün orta vermelerini sağlıyor. Yeni özelliklerin yakında tüm kullanıcılara sunulacağı iddia ediliyor.

Siz bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.