Snapchat düşük gelirin faturasını çalışanlarına kesti!

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Sosyal medya platformu Snapchat‘in sahibi Snap, son vakitlerde pek çok faaliyeti durdurmasıyla gündemde yer aldı. Bu adımların akabinde ...

Sosyal medya platformu Snapchat‘in sahibi Snap, son vakitlerde pek çok faaliyeti durdurmasıyla gündemde yer aldı. Bu adımların akabinde şirketin işten çıkarmalar gerçekleştireceğiyle ilgili tezler dolandı. Bugün yaptığı açıklamayla Snap, işten çıkarma olacağını doğruladı. İşte detaylar!

Snap, iş gücünün yüzde 20’sini azaltıyor

Teknoloji ve toplumsal medya şirketlerinde işten çıkarmalar, son vakitlerde çok sık karşılaşılan durum haline geldi. Bilhassa teknolojinin daha da gelişmesiyle birlikte iş gücüne duyulan muhtaçlık da azaldı. Bu harekete katılan son şirket ise Snap oldu. Şirket, yaşadığı maliyet krizi sonucunda işten çıkarma ve kıymetli projeleri durdurma adımları atıyor.

Bünyesinde 6400’den fazla çalışanı olan şirket, işten çıkarmalarla ilgili tezleri doğruladı. Bununla birlikte Snap, iş gücünün yüzde 20’sini azaltacağını bildirdi. Bu da yaklaşık 1300 şahsa denk geliyor. Snap CEO’su Evan Spiegel, yüzde 8’lik son üç aylık gelir artışını beklentilerinin çok altında olduğunu söyledi.

Aynı vakitte Spiegel açıklamasına şu kelamları ekledi: “Önemli sermaye rezervleri oluşturmuş ve öbür alanlardaki harcamaları azaltarak grubumuzun boyutunu küçültmekten kaçınmak için ağır gayret sarf etmiş olsak da daha düşük gelir artışımızın sonuçlarıyla yüzleşmeli ve pazar ortamına ahenk sağlamalıyız.”

CEO, Gelir artışını hızlandırmaK için çalışmalara devam edeceklerini de belirtti. Ek olarak Snap’in uzun vadeli muvaffakiyetinin sağlanması gerektiğini de vurguladı. Bunun yanı sıra Snap, ABD’de işten çıkarılan çalışanlarına dört aylık tazminat ve COBRA’ya kaydolmaları için mali yardım alacağını söylüyor.

CEO açıklamasında, büyüme, gelir artışı ve artırılmış gerçeklik olmak üzere üç stratejik öncelik olduğunu da belirtiyor. Odaklanmayı artırmak için tekrar yapılanmaya gittiklerine işaret ederek, bu alanlara katkısı olmayan projelerin durdurulacağını söylüyor. Argümanlara nazaran şirket, bu kararlarıyla 500 milyon dolarlık tasarruf sağlayacak.

Peki, siz bu güvenlik açığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Snap işten çıkarma konusunda haklı mı? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

BilimMAX.com

BilimMAX.com

2020'den beri bilim, teknoloji haberleri ve kişisel sağlık önerileri sunmaya devam ediyoruz.

Konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen yorumlarınızı bizlerle paylaşın.